Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostro komentował fakt, że ostatnimi dniami dyplomacja po wodzą ministra Schetyny zajmowała się głównie sprawą rajdu rosyjskich motocyklistów.

„30 motocyklistów, a władze naszego państwa zachowują się tak, jakby chodziło o wjazd rosyjskiej dywizji pancernej. To jest żenujące, to jest histeria i polityczna paranoja. Miarą upadku polskiej dyplomacji jest groteskowa dyskusja o Nocnych Wilkach” – komentował Miller. Brak reakcji na instytucjonalną gloryfikację OUN-UPA przez władze Ukrainy nazwał „deptaniem pamięci ofiar rzezi wołyńskiej”. Wskazał, że dyskusję o tej kwestii blokuje w Polsce nowa poprawność polityczna. Wskazywał na realne skutki polityki wschodniej obecnego rządu „Polska gospodarka traci, tracą polscy producenci. Trzeba stosować politykę pragmatyczną, a nie idealistyczną albo mesjanistyczną”. Zauważył, że Polska utraciła pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej”. Jak mówił Polsce nie zagrażają „Wilki Putina”, ale nieudolny rząd, bieda, bezrobocie czy masowa migracja.

tvp.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    horodenka :

    PANIE MILLER, MA PAN RACJĘ, ALE MY NIC NIE PORADZIMY. SCHETYNA NIC NIE UMIE I ZACHOWUJE SIĘ JAK BLAZEN , ROBIĄC WIELKI PROBLEM Z RAJDU 30 CHLOPAKÓW .NIECH CHLOPAKI JADĄ , NASI JADĄ , AŻ POD KLUSZYN W ROSJI I SĄ TAM GOSZCZENI. ALE SCHETYNA NIEUK HISTORYCZNY , WIE CO DLA ROSJAN ZNACZY KLUSZYN? BARDZO WĄTPIĘ. BO GDYBY WIEDZIAL TO NIE ROBIL BY Z SIEBIE IDIOTY