Będziemy świadkami długiego upadku prezydent Warszawy – przewiduje Leszek Miller.

Prezydent Warszawy powinna złożyć dymisję, ale ponieważ w Polsce to się rzadko zdarza, więc będzie walczyła do końca. Oznacza to pytanie o wsparcie PO. Jeśli PO będzie bronić Hanny Gronkiewicz-Waltz do ostatniej kropli krwi, to będziemy świadkami przeciągania się tego upadku– mówił w „Salonie politycznym Trójki” Leszek Miller.

Były premier bardzo krytycznie ocenił pracę prezydent Warszawy.

Jeśli prawdziwa jest wersja, kiedy prezydent mówi, że nic nie wiedziała o występkach swoich urzędników, to niedobrze bo nie wypełniała podstawowej funkcji nadzorczej. Jeśli natomiast wiedziała, a nie uczyniła niczego, aby tych procedur ukrócić, to również jest źle, ponieważ nie dopełniła swoich obowiązków. W jednym i drugim przypadku odpowiedzialność polityczna jest ewidentna– mówił Miller.

Przeczytaj także: Kukiz o aferze reprywatyzacyjnej: kiedyś urzędnik za malwersacje na dużą skalę dostawał czapę

Jego zdaniem, partia rządząca nie będzie sie spieszyć z usunięciem prezydent stolicy.

Sądzę, że PiS nie będzie się śpieszył, dlatego, że tak zwane „grillowanie” pani prezydent Waltz jest na rękę PiS-owi. Niech to trwa – tak sobie wyobrażam myślenie strategów PiS. Niech to trwa, niech opinia publiczna się utrwali, że to jest jakaś mafia– uważa Miller.

Polskie Radio/300polityka.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz