Przedstawiciele zespołów specjalistycznych MESKO S.A. oraz ukraińskiej firmy ARTeM rozpoczęli realizację podpisanej niedawno umowy na rzecz produkcji amunicji czołgowej 125 mm.

Jak poinformowała w czwartek Polska Grupa Zbrojeniowa, przedstawiciele zespołów specjalistycznych MESKO S.A. oraz ukraińskiej firmy ARTeM rozpoczęli realizację podpisanej niedawno umowy na rzecz produkcji amunicji czołgowej 125 mm.

Inżynierowie zapoznali się z technologami wytwarzania tego typu amunicji stosowanymi przez obydwie spółki, a także przedstawili swoje doświadczenia w tym zakresie. Omówili również aspekty transferu technologii i łańcuchów kooperacji przy produkcji amunicji czołgowej 125 mm przeznaczonej dla ukraińskiej armii.

– Stawiamy kolejny ważny krok na drodze współpracy z naszymi ukraińskimi partnerami. Głęboko wierzymy w to, iż nasza technologia wraz z odważnym modelem biznesowym przyniosą już wkrótce wymierne efekty w postaci nowych zdolności produkcyjnych i samej amunicji, która jest potrzeba Siłom Zbrojnym Ukrainy. Nasza Spółka ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania amunicji wielkokalibrowej, dysponuje również nowoczesnymi technologiami i przede wszystkim doświadczoną kadrą. Jest to bez wątpienia bezcenny kapitał, który wykorzystujemy w realizacji kontaktu ze stroną ukraińską. MESKO występuje w nieczęsto spotykanej w kraju roli dostawcy technologii, krytycznych komponentów i asysty technicznej. Z drugiej strony jest to oczywiście kontrakt biznesowy przynoszący Spółce wymierne korzyści – powiedział dr inż. Przemysław Kowalczuk, Członek Zarządu ds. Rozwoju MESKO S.A.

Zobacz też: Mesko: zostaliśmy zaproszeni do modernizacji amerykańskich systemów Stinger

MESKO S.A. współpracowało już z firmami zbrojeniowymi z Ukrainy. Spółka m.in. przekazywała ukraińskim kontrahentom amunicję małokalibrową oraz ładunki do rakiet. Na wyposażeniu Sił Zbrojnych Ukrainy są systemy rakietowe PIORUN, których niezawodność została wielokrotnie potwierdzona podczas trwającego w tym kraju konfliktu zbrojnego.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply