Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że temat podziału imigrantów będzie omawiany podczas najbliższego szczytu Unii Europejskiej.

W swoim cotygodniowym przesłaniu do Niemców Angela Merkel zaznaczyła, że każdy w Europie korzysta z obszaru swobodnego przemieszczania się, ale kraje stanowiące zewnętrzne granice Unii są obciążone większymi ciężarami niż inne.

Dlatego opowiadam się za uczciwym podziałem obciążeń – twierdzi szefowa niemieckiego rządu. Zaznaczyła, że konieczne jest wzmocnienie Frontexu (Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej) poprzez zwiększenie liczebności jej więcej personelu oraz przekazanie większego budżetu.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy za ujednoliceniem świadczeń dla imigrantów w UE

Kanclerz Niemiec dodała, że sprawa podziału uchodźców, którzy w drodze do Europy trafiają najpierw do Włoch, Grecji czy Hiszpanii niestety nadal nie została rozwiązany„. Będziemy nadal cierpliwie drążyć ten temat – tłumaczyła Merkel.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podkreśliła jednak, że nie spodziewa się ostatecznych decyzji na szczycie UE który będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu. To jest pilna sprawa, obecny stan jest całkowicie niezadowalający – oświadczyła Merkel.

Szef polskiego MSWiA Mariusz Błaszczak przekazał po wczorajszym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych UE, że Polska przedstawi deklaracji dotyczących przyjmowania uchodźców w ramach nowego unijnego programu przesiedleń.

Nie będziemy deklarować przyjęcia [imigrantów – red], dlatego że my już przyjęliśmy Ukraińców, którzy są w Polsce. Dla nas priorytetem, najważniejszym zadaniem jest bezpieczeństwo. Takimi umotywowanymi ideologicznie koncepcjami, typu relokacja, przesiedlenie, nie będę narażał Polski i Polaków na zagrożenia – stwierdził Błaszczak.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    franciszekk :

    Czym się różni niemiecki KOMUNIZM w odcieniu brunatnym zwany narodowym socjalizmem w wydaniu Adolfa Hitlera od komunizmu w odcieniu niebieskim (tzw. UE) w wydaniu „Adolfiny” Merkel?
    Widzę tylko jedną różnicę – chytry PO+dstęp w działaniu wobec przeciwników tego drugiego!
    Mają wspólną cechę – stanowczy i uporczywy dyktat za pomocą tzw. komisarzy UE na rzecz interesów Rzeszy niemieckiej tym razem IV-ej!