Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że kanclerz Niemiec poprosiła, by jej spotkanie z polskim prezydentem odbyło się w „ścisłe cztery oczy” – nawet bez udziału tłumaczy.

– To będzie takie spotkanie naprawdę obojga polityków. Potem krótkie rozmowy plenarne, ale poproszono bardzo wyraźnie, że pani kanclerz prosi o „ścisłe cztery oczy” z prezydentem –podkreślił Szczerski. Zapytana o to, czego może dotyczyć rozmowa Angeli Merkel i Andrzeja Dudy odpowiedział, że m.in. kwestii relacji euroatlantyckich i bezpieczeństwa Europy.

Przeczytaj: Merkel: Unia różnych prędkości to odpowiedź na wyzwania, jakie niesie ze sobą Europa

– Zajmujemy się intensywnie kontaktami ze stroną amerykańską i zajmujemy się także intensywnie kwestią bezpieczeństwa Europy i Polski. Myślę, że to są tematy, które są także istotne w relacjach polsko-niemieckich –stwierdził Szczerski.

Kanclerz Niemiec złoży wizytę w Warszawie dziś po południu. Spotkanie z prezydentem Duda ma się rozpocząć o godz. 15.45.

Przeczytaj: Kaczyński dla „FAZ”: Polska nie jest kolonią Zachodu

Tvp.info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Z dobrej znajomości rosyjskiego wnioskuję, żeś bolszewia albo upadlina :-(( heheheh raz tylko takie jak ty szmaty , ścieki moralne, plwociny intelektualne, rynsztoki umysłowe …. komentuję dzisiaj cytat z Juliana Tuwima :-))
  próżnoś repliki spodziewał,
  nie dam ci prztyczka ani klapsa,
  Nie powiem nawet ” pies cię jebał „,
  bo to mezalians byłby dla psa.
  żegnam ozięble z domieszką ironii :-))))