Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyleci 13 maja do Berlina – podaje Der Tagesspiegel w środę. Ukraiński prezydent został zaproszony przez kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Niemiecki dziennik Bild także podał informacje o planowanej wizycie Zełenskiego w opisywanym terminie.

Der Tagesspiegel podaje w środę, że na zaproszenie kanclerza Niemiec Olafa Scholza prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyleci 13 maja do Berlina. Gazeta powołuje się na źródła policyjne.

Rzeczniczka berlińskiej policji „nie była jeszcze w stanie podać więcej szczegółów na temat planowanych środków bezpieczeństwa” – pisze gazeta.

Ukraiński prezydent ma wylądować w wojskowej części lotniska w Berlinie. Zełenski ma nocować w Hotelu Ritz-Carlton.

14 maja kanclerz Niemiec Olaf Scholz ma oficjalnie przyjąć Zełenskiego. Potem, po konferencji prasowej, nastąpią rozmowy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Po południu poleci helikopterem do Akwizgranu, gdzie zostanie uhonorowany Nagrodą Karola Wielkiego.

Zobacz także: WSJ: Macron i Scholz naciskali na Zełenskiego, by zaczął myśleć o negocjacjach z Rosją

Byłaby to pierwsza wizyta Zełenskiego w Niemczech po rosyjskim ataku na Ukrainę w lutym 2022 roku. Ostatni raz ukraiński prezydent był w Niemczech w lipcu 2021 roku. Odwiedził wtedy ówczesną kanclerz Angelę Merkel.

Przeczytaj: Doradca Zełenskiego do Merkel: Jeśli nie można naprawić błędów, lepiej przestać się tłumaczyć

tagesspiegel.de / bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply