Bliskowschodnie media informują o zwiększeniu sił amerykańskich i rosyjskich w Syrii. Agencja SANA zarzuca amerykanom wzmocnienie wojsk w pobliżu pól naftowych.

W czwartek syryjska agencja SANA donosiła o amerykańskim konwoju z bronią i materiałami logistycznymi jadącym w kierunku miejscowości Hasaka.

„Lokalne źródła poinformowały SANA, że konwój składający się z 40 wozów załadowanych bronią i sprzętem logistycznym, jechał w kierunku Hasaki, aby umocnić nielegalne bazy w tym regionie”. Konwój miał dostać się do kraju przez nieuznawane przez rząd al-Asada przejście graniczne al-Walid na północy Iraku.

Zobacz też: Syria: silne izraelskie naloty przy granicy z Irakiem. Media: Izrael dostał dane wywiadowcze od USA

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Syryjska Arabska Agencja Prasowa twierdzi też, że w ostatnich kilku dniach helikoptery należące do międzynarodowej koalicji przetransportowały sprzęt logistyczny i ciężkie pojazdy wojskowe na pole naftowe Koniko na północny-wschód od Dajr az-Zaur.

Z kolei libańskie AlmasdarNews informowało, że rosyjskie siły zbrojne wysłały w tym tygodniu znaczącą ilość posiłków i ciężkiego sprzętu wojskowego na lotnisko Al-Qamishli.

Rosyjskie siły zbrojne miały rozmieścić żołnierzy na pozycjach wraz z sojuszniczymi jednostkami w pobliżu kluczowego miasta Tal Tamr.

Zobacz też: Syria: Izraelski atak rakietowy na bazę wojskową w okolicach Damaszku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W filmie opublikowanym w czwartek przez kanał RuVesna.SU na YouTube widać, jak rosyjski samolot transportowy Ił-76 przylatuje na lotnisko Al-Qamishli, przywożąc posiłki i sprzęt wojskowy.

Zobacz też: Syria: Tureckie wojsko zabiło 15 kurdyjskich bojowników

Kresy.pl/SANA/AlmasdarNews

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz