Bliskowschodnie media informują o zwiększeniu sił amerykańskich i rosyjskich w Syrii. Agencja SANA zarzuca amerykanom wzmocnienie wojsk w pobliżu pól naftowych.

W czwartek syryjska agencja SANA donosiła o amerykańskim konwoju z bronią i materiałami logistycznymi jadącym w kierunku miejscowości Hasaka.

„Lokalne źródła poinformowały SANA, że konwój składający się z 40 wozów załadowanych bronią i sprzętem logistycznym, jechał w kierunku Hasaki, aby umocnić nielegalne bazy w tym regionie”. Konwój miał dostać się do kraju przez nieuznawane przez rząd al-Asada przejście graniczne al-Walid na północy Iraku.

Zobacz też: Syria: silne izraelskie naloty przy granicy z Irakiem. Media: Izrael dostał dane wywiadowcze od USA

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Syryjska Arabska Agencja Prasowa twierdzi też, że w ostatnich kilku dniach helikoptery należące do międzynarodowej koalicji przetransportowały sprzęt logistyczny i ciężkie pojazdy wojskowe na pole naftowe Koniko na północny-wschód od Dajr az-Zaur.

Z kolei libańskie AlmasdarNews informowało, że rosyjskie siły zbrojne wysłały w tym tygodniu znaczącą ilość posiłków i ciężkiego sprzętu wojskowego na lotnisko Al-Qamishli.

Rosyjskie siły zbrojne miały rozmieścić żołnierzy na pozycjach wraz z sojuszniczymi jednostkami w pobliżu kluczowego miasta Tal Tamr.

Zobacz też: Syria: Izraelski atak rakietowy na bazę wojskową w okolicach Damaszku

W filmie opublikowanym w czwartek przez kanał RuVesna.SU na YouTube widać, jak rosyjski samolot transportowy Ił-76 przylatuje na lotnisko Al-Qamishli, przywożąc posiłki i sprzęt wojskowy.

Zobacz też: Syria: Tureckie wojsko zabiło 15 kurdyjskich bojowników

Kresy.pl/SANA/AlmasdarNews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz