W piątek amerykański portal Axios poinformował, że Trump miał wielokrotnie mówić o planach wystąpienia USA z Światowej Organizacji Handlu.

Portal Axios podał informacje o planach Trumpa dotyczących planów wystąpienia Stanów Zjednoczonych z Światowej Organizacji Handlu (WTO) powołując się na osoby, które maiły brać udział w dyskusjach na ten temat.

Według jednego z informatorów Trump miał często mówić doradcom: Nie wiem, dlaczego tam jesteśmy. WTO jest zaprojektowana przez resztę świata, by rolować Stany Zjednoczone.

ZOBACZ TAKŻE: Stany Zjednoczone rozpoczęły wojnę handlową z Chinami

Axios podkreśla, że opuszczenie z WTO wymagałoby zgody Kongresu USA. Zdaniem komentatorów jest mało prawdopodobne, aby Trumpowi udało się przekonać Kongres do wyjścia z tej organizacji. Zaznacza jednak. powołując się na źródła zaznajomione z sytuacją, że administracja Trumpa będzie w dalszym ciągu poskreślać to, co postrzega jako niesprawiedliwe i niezrównoważone traktowanie Stanów Zjednoczonych w ramach Światowej Organizacji Handlu.

Agencja Reutera informując o sprawie zaznacza, że Biały Dom nie zareagował do tej pory na prośby o komentarz w tej kwestii.

AKTUALIZACJA:

Minister finansów USA Steven Mnuchin określił informacje podane przez portal Axios jako fake news.

To przesada – powiedział Mnuchin w wypowiedzi dla Fox Business Network. Prezydent jasno przedstawia sprawę, z nami i z innymi – ma obawy dotyczące WTO, sądzi, że są aspekty (WTO), które nie są fair, sądzi, że Chiny i inni używają tego dla własnych korzyści, ale my koncentrujemy się na wolnym handlu. Na tym się koncentrujemy – na obalaniu barier.

Kresy.pl / forsal.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    To wydaje się intrygujące gdy słyszymy ,że D.Trump zamierza wystąpić z WTO.Ale rozważmy obiektywne statystyczne fakty. Ustrój WTO pozwala współcześnie doić USA na ponad 800 mld USD rocznie,z tego ok 200 mld USD Europa i ok 400 mld CHRL.Do qrwy nędzy kogo by to nie wnerwiło?Nie dziwię się więc działaniom prezydenta D.Trumpa.Owszem można budować lewackie teorie,że to ,czy tamto,ale sumaryczny wynik ekonomiczny się liczy.