Brytyjczycy szkolą ponad 2 tys. ukraińskich komandosów, którzy przed Bożym Narodzeniem mają uczestniczyć w wyzwoleniu Krymu spod rosyjskiej okupacji – podał w niedzielę Sunday Express, powołując się na anonimowe źródła.

Ponad 2 tys. ukraińskich żołnierzy sił specjalnych przybyło do ośrodka w hrabstwie Devon, aby wziąć udział w specjalistycznych ćwiczeniach – pisze Sunday Express. Jak czytamy, operacja będzie obejmowała uderzenia z lądu, powietrza i morza. Działania komandosów będą miały na celu “osłabienie i sparaliżowanie wojsk rosyjskich”.

Gazeta podaje, że w ukraińskim ataku na Krym wezmą też udział jednostki pancerne. Operacja będzie wspierana przez ostrzał nowo dostarczonymi pociskami dalekiego zasięgu z Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec.

Baza w Devon, w której ćwiczą ukraińscy komandosi, została zamknięta dla innych jednostek i osób postronnych.

Szkolenia prowadzi brytyjska piechota morska. Obejmują m.in. długie marsze, po których następują nocne ataki, ćwiczone z użyciem ostrej amunicji. Ukraińscy żołnierze są szkoleni w “kształtowaniu pola walki”.

Przeczytaj: Głównodowodzący ukraińskiej armii: trzeba przygotowywać się do odbicia Krymu i Donbasu

“Operacja odbicia będzie polegała na przeprowadzeniu wielu ataków na siły rosyjskie” – przekazało źródło gazety. “Możemy wyszkolić ich w naszej taktyce i pokazać, jak korzystać ze sprzętu, ale sukces będzie zależał od umiejętności Ukraińców do szybkiego dostosowywania się i pokonywania wyzwań” – dodało.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow oświadczył w sobotę, że siły ukraińskie “wkrótce” wejdą na Krym – przypomina gazeta.

Zobacz także: “Nagła sytuacja” na Moście Krymskim. Doniesienia o eksplozjach

express.co.uk / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply