Prezydent USA Joe Biden zamierza odwiedzić Polskę w lutym przy okazji rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę – poinformowała stacja NBC News w nocy z poniedziałku na wtorek. Medium powołuje się na trzy niezależne źródła.

Wizyta Bidena w Polsce jest planowana obecnie na koniec lutego – podaje NBC News. Źródła stacji podkreślają, że podróż nie jest ostatecznie zatwierdzona. Biały Dom nie ogłosił oficjalnie terminu, ani planu jej przebiegu. Plany mogą więc ulec zmianie.

Amerykański prezydent miałby odwiedzić Polskę przy okazji rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku.

Prezydencki minister Marcin Przydacz potwierdził w poniedziałek, że planowana jest wizyta Joe Bidena w Polsce. Przydacz omawiał ją podczas wizyty w Waszyngtonie w ubiegłym tygodniu, ale nie chciał się wypowiadać o szczegółach. Zapytany, czego po tej wizycie oczekują strona polska i amerykańska, odpowiedział, że „my oczekujemy dalszego wsparcia NATO, w tym także i dla Polski, jeśli chodzi o amerykańską obecność wojskową w Polsce, a także oczekujemy przyspieszenia zakupów sprzętu wojskowego”.

Jego zdaniem amerykańskie oczekiwania względem tej wizyty to wola przekazania „message dla świata, dotyczący swojego leadershipu”.

Przypomnijmy, że prezydent USA Joe Biden potwierdził w ubiegły poniedziałek, że wybiera się z wizytą do Polski. Jak wskazał, nie został jeszcze ustalony termin. Joe Biden odpowiadał na pytania dziennikarzy w drodze ze śmigłowca Marine One do Białego Domu.

nbcnews.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz