Mecze sparingowe Pogoni Lwów na Podkarpaciu

12-13 lipca br. pierwszy skład Pogoni Lwów rozegrał dwa mecze sparingowe, z Czarnovią Czarne oraz Przełęczą Dukla. Dwie wygrane pozwoliły piłkarzom Pogoni nabrać wprawy przed rozgrywkami drugiego koła „Premier Ligi” Obwodu Lwowskiego.

W sobotę 12 lipca „pogoniarze” zmierzyli się z Czarnovią z miejscowości Czarne (obok Dębicy). Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Pogoni, której zupełnie nie przeszkadzał ciągle padający deszcz. Lwowska drużyna regularnie stwarzała groźne akcje pod bramką gospodarzy, co zaowocowało zdobyciem gola. Pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 1:0. Po przerwie trener dokonał kilku zmian taktycznych i „pogoniarze” zdobyli kolejne trzy bramki, zwyciężając 4:0.

Następnego dnia Pogoń wyruszyła do Dukli na mecz towarzyski z miejscową Przełęczą. W tym dniu w miejscowości, z której pochodzi tak bardzo związany ze Lwowem św. Jan z Dukli, obchodzono odpust parafialny. Podczas uroczystości rozegrano również mecz towarzyski pomiędzy drużynami z Dukli i Lwowa. Na mecz licznie przybyli kibice, którzy dopingowali obie drużyny.

Mecz z trybun oglądała liczna delegacja z Polski m.in. senator RP Alicja Zając, poseł Bogdan Rzońca, burmistrz Gminy Dukla Marek Górak, prezes Przęłęczy Dukla Wiesław Jakieła, prezes Towarzystwa im. św. Jana z Dukli Władysław Turek, prezes LKS Pogoń Lwów Marek Horbań wraz z wiceprezesem Andrzejem Leuszem.

Podczas meczu widoczne było zmęczenie piłkarzy ze Lwowa, którzy dzień wcześniej w trudnych warunkach pogodowych rozegrali mecz w Czarnej. Mimo to młodzi zawodnicy znaleźli siły i po pięknej akcji Roman Bojko strzelił bramkę, otwierając wynik meczu. Wyrównana gra i częste ataki w jednaj bądź drugiej ze stron podnosiły poziom adrenaliny wszystkim zebranym na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli.

W sparingu w Dukli trener Pogoni Lwów sprawdzał swoich rezerwowych bramkarzy. Jeden z nich po wyjściu na boisko popełnił błąd, po którym drużynie z Dukli udało się wyrównać wynik meczu na 1:1. Kiedy wszyscy byli przekonani, że mecz zakończy się remisem, w ostatnich minutach Pogoń strzeliła bramkę, a chwilę później sędzia zakończył mecz, przy wyniku 2:1 dla gości.

Wyjazd na Podkarpacie miał też charakter testowy dla Pogoni Lwów. Trener Pogoni Konstanty Łemiszko najpierw sprawdził młodych piłkarzy, a później zawodników podstawowych, na co dzień grających w premier lidze. Sprawdzian się udał i Pogoń wróciła do Lwowa z dwoma wygranymi.

Końcowym etapem weekendowego programu Pogoni Lwów było zwiedzenie sanktuarium św. Jana z Dukli. W klasztorze oo. Bernardynów w Dukli młodym piłkarzom przybliżono żywot św. Jana.

Prezes i Zarząd LKS Pogoni Lwów pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by weekend miał tak wspaniały kształt, a także przyniósł dobre sportowe wiadomości dla Lwowa.