Ulicami Lwowa przeszedł pochód ku czci Stepana Bandery. Wcześniej władze miejskie i regionalne uczciły pamięć Bandery pod jego pomnikiem.

Pod pomnikiem Bandery odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem mera Lwowa Andrija Sadowego, a także wiceszefów administracji obwodowej, Jurija Pidlisnego i Andrija Kornata. Po złożeniu kwiatów wygłoszono okolicznościowe przemowy, podkreślające rolę lidera OUN w utworzeniu ukraińskiej państwowości.

Fot. zik.ua

Wieczorem ulicami miasta przeszedł marsz zorganizowany głównie przez członków i sympatyków neobanderowskiej Swobody. Zakończył się pod pomnikiem Bandery.

Unian.info / zik.ua / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kp
  kp :

  Urzędnicy państwowi – pan mer Sadowy uczestniczą w oficjalnych obchodach ku czci nazisty – Bandery! Bandera/UPA jest formalnoprawnie uznawany za część państwowości ukraińskiej. Ci, którzy mówią o tym, że neobanderowcy mają niskie poparcie społeczne i nie ma się co nimi przejmować nie mają racji. Bandera/UPA jest „czczony” oficjalnie! Pytanie KLUCZOWE. Czy polski politycy, urzędnicy powinni wspólnie występować ramię w ramie z ukraińskimi oficjelami i politykami, jak mer Sadowy, którzy uczestniczą w gloryfikacji Bandery/UPA? STANOWCZO NIE! Należy odejść od dotychczasowej praktyki i nagłaśniać tych ukraińskich polityków, którzy słyną z gloryfikacji nazisty Bandery/UPA. Mera Sadowego proponuję jako kandydata nr 1. Na koniec polskie, dumne miasto – Lwów nazywane Banderstadtem … co za degradacja!

 2. patriota
  patriota :

  Ciekawie upaińskie pomioty zaczynają rok 2016. Zupełnie mnie to nie dziwi: haniebny polski msz doprowadził swoją bezpłciową, nieudolną polityką braku dostrzegania rozkwitu banderyzmu do takich bezczelnych, obrażających nasz kraj aktów. Zapewne po otrzymaniu 4 mld. zł. pożyczki (której szczegółowych warunków narodowi nie przedstawiono, a przecież doopa twierdził, że obywatele są Suwerenem) będą stawiali zwyrodnialcom złote pomniki i (by jeszcze bardziej nas upokorzyć) wykonawcami będą polski firmy budowlane… W takich czasach przyszło nam żyć… To niepojęte…

 3. antymajdan
  antymajdan :

  A co żydzi na to? Pytam, gdzie są Żydzi? Ja rozumiem, że głos Polaków nie jest słyszalny na salonach świata, ale Żydzi też w tej sprawie powinni mieć coś do powiedzenia. Gdyby dajmy na to jakieś polskie organizacje patriotyczne zaczęły tak paradować z pochodniami po ulicach, to wielu Żydów zaraz doznało by „bardzo niepokojących skojarzeń”. A tu cisza. To może ci banderowcy żydom są do czegoś jeszcze potrzebni?