„Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów George’a Sorosa w Polsce” – stwierdził były kandydat na prezydenta, Marian Kowalski. Zapowiedział, że nie dopuści do destabilizacji państwa i „zainstalowania Majdanu w Warszawie”.

W oświadczeniu opublikowanym na FacebookuMarian Kowalski odniósł się do wezwania lidera Nowoczesnej, by jego zwolennicy pod pretekstem sporu ws. Trybunału Konstytucyjnego wyszli na ulice w obronie demokracji. Pretekstem jest spór o Trybunał Konstytucyjny.

„Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce. Wiele dotychczasowych posunięć Prezydenta i rządu świadczy, że nowa ekipa może tym interesom zagrozić”– stwierdził Kowalski.

Zapowiada, że on i część środowisk narodowych nie dopuszczą do wywołania „Majdanu” w Warszawie:

„Dlatego, niezależnie od tego jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oświadczamy, że nie dopuścimy do zainstalowania Majdanu w Warszawie.Jeżeli nieformalna koalicja od PO przez Nowoczesną, PSL i lewicę zamierza w imię obcych interesów wyprowadzać swoich zwolenników na ulice celem destabilizacji państwa to aktywiści organizacji skupionych pod sztandarem Narodowcy RP i Narodowego Świtu staną w obronie suwerenności Ojczyzny”.

„O ile wynik tegorocznych wyborów nie jest dla nas powodem do satysfakcji to zmiana Prezydenta i rządu odbyła się legalnie i interesy zagranicznej finansjery i jej ambasadorów są dla nas bez znaczenia”– stwierdził Kowalski. Wezwał również prezydenta Dudę i rząd „do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii”.

Facebook.com / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  Wierzycie,że Petru zrezygnował z bankowej dobrej pensji i pracuje za grosze w sejmie.Kasę to on dopiero kręci wykonując postawione mu zadania.Ile milionów szajka żydokomuny musiała zainwestować w jego kampanię wyborczą aby z urzędnika w ciągu kilku tygodni zrobić polityka.To nie jest żaden ideowiec,on cały czas zarabia robiąc interesy.Jego zadanie to rozwalenie demokratycznie wybranego sejmu i pozbycie się Prezydenta na Urzędzie jak się uda.Jeżeli namawia na wyjście na ulicę to planują wynająć autobusy,zapłacić bezdomnym,chciwym i łajzom za manifestacje.Wszystko to to efekt inwestycji mafii żydowskiej w Petru…
  PS…Petru jako pomocnik arcybankowca i architekta systemu finansowego III RP Balcerowicza i polityk notorycznie strofującej Polaków Unii Wolności w wyborach parlamentarnych w 2001 zdobył w moim podwarszawskim okręgu 4646 głosów i nie wszedł do Sejmu.
  Został więc oddelegowany do Banku Światowego, gdzie uczył się w zespole opracowującym „konieczne” reformy finansów Polski. Już ,,odpowiednio przygotowany” zajął stanowisko głównego ekonomisty w Banku BPH, a potem dyrektora ds. strategii i głównego ekonomisty w BRE Banku i PKO BP. Planował więc działania BPH i BRE Banku (obecnie to mBank) dokładnie wtedy, gdy świadomie masowo udzielały one toksycznych kredytów, łapiąc we wnyki tysiące polskich rodzin. Za co dziś trafiły na szczyt społecznej, konsumenckiej, obywatelskiej Listy Banków Najgorszych (www.listabankownajgorszych.pl).

 2. rudy
  rudy :

  Jaki Soros? Przecież i tak jesteśmy pro-amerykańskimi, nawet mamy centra demokratyczne w Wawie. Duda, jak posłuszny piesek kręci się wokół Obamy, więc jakaś pikieta nie może się rozrosnąć do rozmiarów ukraińskiego Majdanu – nikt na to nie da tyle kasy, prędzej poślą funkcjonariuszy z gazem. Dobry przykład obecna Ukraina – jak tylko zajęły miejsca odpowiedni ludzi, jak zapowiadała Wiktoria Nułand, żadna pikieta (które teraz są co tydzień) nie wyrosła nic większego. Przyczyny proste – nikt ich nie finansuje i na dodatek rozpędzają ich.

 3. leszek1
  leszek1 :

  Dzialalnosc pana Ryszarda Petru, a mianowicie oplacanie manifestantow w celu usuniecia przemoca konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, a wiemy czym skonczylo sie oplacanie manifestantow na kijowskim Majdanie, podlega dokladnie Artykulowi 128. § 1. Kodeksu Karnego: – Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Jezeli Rzad Polski bedzie w dalszym ciagu lekcewazyl postanowienia zapisane w Artykulach Kodeksu Karnego, grozi nam kompletny chaos w strefie politycznej, a Rzad nie bedzie mial odpowiednich warunkow do prowadzenia swojejj pracy . Podobnie dzialalnosc Rzecznika Praw Obywatelskich wychodzi daleko poza jego kompetencje, a jego nawolywanie do rozstrzygania naszych wewnetrznych sporow przez obce sily, posiada wyrazne oznaki zdrady stanu.

  • leszek1
   leszek1 :

   Ryszard Petru powinien zostac natychmiast pozbawiony immunitetu i aresztowany na podstawie oskorzenia o zdrade stanu, zgodnie z Art. 128. § 1. KK. Jezeli rzad tego nie zrobi moze stracic zaufanie spoleczenstwa co do jego mozliwosci przeprowadzania solidnej naprawy Polski.