Były kandydat na Prezydenta RP Marian Kowalski w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl w dosadny sposób wypowiedział się na temat Trybunału Konstytucyjnego (TK).

„Ten Trybunał nie jest bezstronny, jest narzędziem w grze politycznej i dąży do sparaliżowania pracy obecnego parlamentu. Trybunał jest niedemokratyczny, niewiarygodny, upartyjniony i agenturalny”– powiedział Kowalski. Według niego wszyscy sędziowie TK „powinni wylecieć na zbity pysk, bowiem działają na szkodę Polski”. Dodał też, że „prezydent, rząd i większość Sejmowa powinni natychmiast zlikwidować ten spisek skorumpowanych działaczy partyjnych”. Na pytanie czy „Pan by to zrobił?” odpowiedział – „Gdybym ja był prezydentem, oni już dawno siedzieliby w więzieniu”.

Marian Kowalski stwierdził, że nie można pobłażać wrogom ojczyzny – „Nie, nie. Nie można pobłażać wrogom Ojczyzny. Mamy agenturalną robotę, nastawioną na sparaliżowanie państwa. Żadnego przemilczania, z nimi trzeba na ostro. Nie ma amnestii i wybaczenia dla wrogów Ojczyzny. To jest obca agentura”. Powiedział też, że w walce ze zdrajcami ojczyzny nie można przejmować się opiniami obcych ambasad – „Ze zdrajcami Ojczyzny trzeba jechać na ostro. Nie możemy się przejmować opinią ambasad, prasy niemieckiej itd. Państwo jest zagrożone atakowane z różnych stron. Trzeba działać zdecydowanie”.

Wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  scorpio :

  Panie Kowalski.. niech Pan ostro jezdzi po zdrajcach ojczyzny obojetnie z jakiego ugrupowania ci Judasze sa. Przyjdzie czas ze narod stanie za Panem i za niecale 5 lat zostanie Pan nastepnym prezydentem Polski. Bardzo Panu tego zycze ale takze prosze uwazac na siebie… samobojcy wciaz grasuja choc ostatnio nie bylo o nich glosno..

 2. Avatar
  zefir :

  To,że „ten Trybunał nie jest bezstronny,jest narzędziem w grze politycznej” to bezsporny fakt.Jednak to systemowa wada/zaleta(niepotrzebne skreślić).W tym Trybunale grzeją posadki za zasługi partyjne,zaufani politycznie,obiektywnie niewiarygodni gdyż upolitycznieni prawnicy.Również „ten Trybunał jest niedemokratyczny i agenturalny”gdyż osadzony jest na agenturalnych prawach międzynarodowego lewactwa dla którego odwoływanie się do Ojczyzny,Narodu,Państwa,to blużnierstwa-najlepiej wyrażają to tzw „wrażliwi”artyści wszelkiej maści,poprawne konsumcyjnie kodowe żygolaki i debilne alfonsy ponaddemokratycznych unijnych biuralistów.By było „ostro” należy ostrzyć siekiery i odcinać całe to tałatajstwo od nienależnego mu koryta.

 3. upadlina
  upadlina :

  jak można brać na poważnie coś takiego jak ten kretyński trybunał konstytucyjny, który wsławił się wielokrotnym tolerowaniem bezprawia!!…….Gdzie był ten zasrany trybunał, gdy uchwalano bezprawną ustawę 1066 o użyciu na terenie Polski obcych sił zbrojnych??!!…..Gdzie on był, gdy uchwalano wysyłanie polskich wojsk na zbrodnicze agresywne wojny usmańców dla ich interesów??!!………Gdzie był, gdy zagrabiano pieniądze z OFE????…….Gdzie ku..wa??!!……Gdzie??!!

 4. Avatar
  zan :

  KOD to obca agentura, ale Kowalki również ma wszelkie znamiona obcej agentury. Proszę zauważyć, że unika tematów niebezpiecznych i kontrowersyjnych: wyjście z UE, podległość ekonomiczna III RP wobec Zachodu, Starsi Bracia. Kowalki zapędza Polaków do starannie rezyserowanego teatrzyku PIS vs PO. Kowalski pochwała też multi kulti. To jest kabotyn, a kabotyni najczęściej są agentami bajerującymi lud.

  • Avatar
   zan :

   …no bo skoro PIS chce podpisania TTIP, a także popiera ustawy dajace uprawnienia policyjne obcym armiom na terenie III RP, to normalny człowiek nie będzie bronił posunięć PiS w sprawie TK. Bronić byłby sens gdy PiS zachowywał się jak Orban.

 5. Avatar
  votum_separatum :

  A ja w tym wszystkim widzę przebudzenie społeczeństwa i kierunek zmian w którym Polacy raz na zawsze pozbędą się komunistów. Mam cichą nadzieję, że niedaleka przyszłość pokarze wbrew oczekiwaniom naszych wrogów, że wybierzemy jeszcze bardziej narodowy rząd, przy którym PIS stanie się partią centrolewicową. W końcu to socjaliści 🙂

  • Avatar
   wsciekly :

   JEDNO PYTANIE . JAKI INTERES MA ONR I RUCH NARODOWY ABY MIESZAĆ SIE W PISOWSKĄ HUCPĘ ????????????? SKORO PIS NABROIŁ TO NIECH SOBIE PIS WALCZY Z TK !!! PO JAKIEGO PISOWSKĄ BIJATYKĘ MIESZA SIĘ KOWALSKI ??? ACH PRAWDA RUCH NARODOWY MA BYĆ BOJÓWKĄ PISOWSKĄ . PYTANIE PO JAKIEGO GRZYBA WYBORCA MA GŁOSOWAĆ NA RN SKORO MA LEPSZY I MNIEJ KONTROWERSYJNY PIS ?????? PRZEZ TAKIE AKCJE NIESPEŁNA ROZUMU LIDERA RN CAŁY RUCH TRACI !!!! PANIE KOWALSKI CHCESZ PAN WALCZYĆ DLA PIS TO SIĘ TAM PRZENIEŚ !!!! OBAWIAM SIĘ TYLKO ZE GŁĄBÓW Z PODSTAWOWYM WYKSZTAŁCENIEM TAM NIE CHCĄ !!

  • Avatar
   wsciekly :

   JEDNO PYTANIE . JAKI INTERES MA ONR I RUCH NARODOWY ABY MIESZAĆ SIE W PISOWSKĄ HUCPĘ ????????????? SKORO PIS NABROIŁ TO NIECH SOBIE PIS WALCZY Z TK !!! PO JAKIEGO PISOWSKĄ BIJATYKĘ MIESZA SIĘ KOWALSKI ??? ACH PRAWDA RUCH NARODOWY MA BYĆ BOJÓWKĄ PISOWSKĄ . PYTANIE PO JAKIEGO GRZYBA WYBORCA MA GŁOSOWAĆ NA RN SKORO MA LEPSZY I MNIEJ KONTROWERSYJNY PIS ?????? PRZEZ TAKIE AKCJE NIESPEŁNA ROZUMU LIDERA RN CAŁY RUCH TRACI !!!! PANIE KOWALSKI CHCESZ PAN WALCZYĆ DLA PIS TO SIĘ TAM PRZENIEŚ !!!! OBAWIAM SIĘ TYLKO ZE GŁĄBÓW Z PODSTAWOWYM WYKSZTAŁCENIEM TAM NIE CHCĄ !!

  • Avatar
   wsciekly :

   JEDNO PYTANIE . JAKI INTERES MA ONR I RUCH NARODOWY ABY MIESZAĆ SIE W PISOWSKĄ HUCPĘ ????????????? SKORO PIS NABROIŁ TO NIECH SOBIE PIS WALCZY Z TK !!! PO JAKIEGO PISOWSKĄ BIJATYKĘ MIESZA SIĘ KOWALSKI ??? ACH PRAWDA RUCH NARODOWY MA BYĆ BOJÓWKĄ PISOWSKĄ . PYTANIE PO JAKIEGO GRZYBA WYBORCA MA GŁOSOWAĆ NA RN SKORO MA LEPSZY I MNIEJ KONTROWERSYJNY PIS ?????? PRZEZ TAKIE AKCJE NIESPEŁNA ROZUMU LIDERA RN CAŁY RUCH TRACI !!!! PANIE KOWALSKI CHCESZ PAN WALCZYĆ DLA PIS TO SIĘ TAM PRZENIEŚ !!!!