Marian Kowalski: 7 maja nie damy się sprowokować

Lider Narodowców RP Marian Kowalski zapowiedział, że uczestnicy sobotniego marszu AntyKOD „Odwagi Polsko” nie dadzą się sprowokować działaczom KOD i prounijnej opozycji. Przyznał, że dziwią go apele osób wzywających do nieprzekraczania Wisły.

Wczoraj wieczorem lider Narodowców RP Marian Kowalski był gościem TVP Info. Podczas rozmowy odniósł się m.in. ewentualnych prowokacji ze strony przeciwników obecnego rządu, które mogłyby mieć miejsce 7 maja. Na ten dzień, poza wielką manifestacją KOD i prounijnej opozycji, zaplanowano także kontr marsz AntyKOD i „Odwagi Polsko!”.

PRZECZYTAJ: Marian Kowalski: KOD to inicjatywa polityków, którzy nie zhańbili się pracą

„Oni zrobili prowokację na Marszu Niepodległości, gdy spłonęła budka strażnicza. Za rządów PO-PSL wiadome było, w jakiej atmosferze się odbywa. Kiedy był nowy prezydent, marsz odbył się niepokojony przez nikogo”– zauważył Marian Kowalski.

„Widzimy, jak wyglądała demokracja za czasów rządów PO”– powiedział, przypominając sprawę pobicia byłego posła Przemysława Wiplera i wtargnięcie ABW do redakcji „Wprost”.

Kowalski zaznaczył, że jego środowisko polityczne nie ulegnie prowokacji sobotniej manifestacji:

„Mamy doświadczenie w trzymaniu naszych działaczy w ryzach. (…) Wiemy, jak uniknąć prowokacji. My ze swoim doświadczeniem unika rożnych przygód, damy sobie radę”.

Lider Narodowców RP odniósł się również do apeli ze strony części przedstawicieli środowisk konserwatywnych, m.in. Grzegorza Brauna i prof. Bartyzela, by podczas kontrmarszu 7 mają jego uczestnicy nie przechodzili na lewą stronę Wisły. „Zupełnie tego nie rozumiem”– stwierdził Kowalski.

PRZECZYTAJ: Grzegorz Braun dla Kresów.pl: Odwagi, ale i rozwagi, Polsko!

TVP Info / Kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Marian Kowalski ??? lider ??? raczej krzykacz i bełkotliwy prowokator. :-((( KOD jak chce protestować niech protestuje, ale antyKOD jak chce zademonstrować swe odmienne zdanie niech sobie też demonstruje , tylko dlaczego w tym samym czasie i w tym samym miejscu panie Kowalski ???? i jeszcze bezczelnie mówisz, że wy się nie dacie sprowokować swoją prowokacją heheheh co za bezczelny prymitywny typek. !!!!! Kowalski to zwykły kark i mięśniak z rozumem gawrona :-((((

 2. costner
  costner :

  Bartyzel jest uczniem Henryka Krzeczkowskiego, czyli majora II Oddziału Sztabu, czyli wywiadu LWP. Po odejściu z armii poświęcił się literaturze i założył środowisko polskich konserwatystów, do którego należał m.in. Aleksander Hall, Jacek Bartyzel, Wiesław Walendziak, Kazimierz Michał Ujazdowski, Tomasz Wołek. Czyli Jacek Bartyzel jest wprost uczniem bezpieki.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Krzeczkowski
  Na temat Krzeczkowskiego napisał bezpłciową książkę W. Karpiński, pt. Henryk.
  Natomiast co do Brauna, to jego korzenie są niejasne. Prawdopodobnie jest inspirowany przez bezpiekę usmańską lub przez mossad. W każdym razie Braun nabrał wigoru po swoim dłuższym pobycie w usa.

  W propozycji, żeby nie przechodzić na drugą stronę Wisły chodzi o to, żeby Polacy już zaczęli się godzić na terytorialny podział Polski.

 3. leszek1
  leszek1 :

  Marian. Tu nie chodzi o budke straznika. Tym razem, wedlug ich zlozen, ma polac sie krew zeby powstal pretekst do zewnetrznej interwencji. Jezeli zdrajcy i nasi beda blisko siebie i wybuchnie chociazby jeden granat nikt Ci nie uwierzy, ze to nie nasi go rzucali. Dlatego nie pchaj sie na drugi brzeg, bo mozesz sprowadzic wielkie nieszczescie na Polske.