Prezydencki minister zapowiedział kontynuację korespondencji z min. Macierewiczem oraz zaproszenie go na rozmowę z prezydentem.

Dyrektor biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy Marek Magierowski powiedział dzisiaj na briefingu prasowym, że prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami ministra Antoniego Macierewicza na listy, które kancelaria prezydenta wysłała do szefa MON.

Przypomnijmy, że w listach do ministra Macierewicza zwierzchnik sił zbrojnych wyraził zaniepokojeniem brakiem obsady ataszatów wojskowych m.in. w USA i Wielkiej Brytanii oraz oczekiwał wyczerpującej informacji na temat tworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Andrzej Duda napisał dwa listy do Antoniego Macierewicza

Minister Magierowski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu BBN wyśle oficjalne zaproszenie do Antoniego Macierewicza, by prezydent mógł osobiście porozmawiać z szefem MON. Podkreślił jednak, że między min. Macierewiczem a prezydentem Dudą nie ma konfliktu:

Pan prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych wyraził po prostu swoje wątpliwości dotyczące niektórych obszarów działalności pana ministra, trudno mówić tutaj o sporze. Pan prezydent wysłał swoje pisma, otrzymał odpowiedzi, które w przekonaniu pana prezydenta nie są wyczerpujące, więc na pewno poprosi o dalsze szczegóły– powiedział Magierowski.

Ponadto min. Magierowski zapowiedział kontynuację korespondencji z min. Macierewiczem licząc na uzyskanie „bardziej precyzyjnych odpowiedzi i danych”.

CZYTAJ TAKŻE: Gen. Polko o listach Dudy do Macierewicza: To znak, że nie mogą się porozumieć

PAP / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz