Była Sekretarz Stanu wyraziła głębokie zaniepokojenie działaniami Rosji a także zapewniła, że nasz kraj jest bezpieczny dzięki NATO i USA.

Madelaine Albright wystąpiła na konferencji Globsec w Bratysławie. W Rozmowie z dziennikarzem PAP wyraziła zaniepokojenie ostatnimi działaniami Rosji. Według niej incydent z udziałem Su-24 mógł doprowadzić do katastrofy. Takie działania Rosji są jej zdaniem nieakceptowalne.

Putin zawsze naciska szukając najsłabszych punktów. NATO nieustannie szuka sposobów, by pozostać silnym. Wierzę w NATO, jest najważniejszym sojuszem w historii świata– powiedziała Albright Dodała także, że NATO musi być działać ostrożnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

PAP/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz