Szef MON Antoni Macierewicz oskarżył Rosjan o posłużenie się polskimi politykami i wojskowymi do zrzucenia winy za Smoleńsk na Polskę.

Antoni Macierewicz ogłosił swoje tezy w niedzielę podczas spotkania Klubów „Gazety Polskiej”. Szef MON oświadczył: Tak, Rosjanie przy pomocy, niestety, ludzi podporządkowanych panu Donaldowi Tuskowi, niestety również wojskowych, oskarżyli polskiego dowódcę. Tak oskarżyli i upokorzyli polskie wojsko. I co teraz, tych generałów mamy trzymać? Tak?

Minister Obrony Narodowej dodał również, że najbardziej wstrząsającym doświadczeniem podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej było odkrycie, że wszystkie kłamstwa smoleńskie były przedyskutowywane i przygotowane.

CZYTAJ TAKŻE: Szef MON: Odpowiedzialność Rosji za katastrofę smoleńską jest przesądzona

Antoni Macierewicz dodał również, że nie zatrzyma prowadzonych przez siebie reform wojska polskiego, nawet jeżeli stanie w obliczu dymisji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego. Jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców, żebym tak kształtował armię polską, to nigdy tego nie zrobię – ogłosił minister obrony narodowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef MON: najwyższy czas, aby NATO pomogło wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz