Szef MON Antoni Macierewicz oskarżył Rosjan o posłużenie się polskimi politykami i wojskowymi do zrzucenia winy za Smoleńsk na Polskę.

Antoni Macierewicz ogłosił swoje tezy w niedzielę podczas spotkania Klubów “Gazety Polskiej”. Szef MON oświadczył: Tak, Rosjanie przy pomocy, niestety, ludzi podporządkowanych panu Donaldowi Tuskowi, niestety również wojskowych, oskarżyli polskiego dowódcę. Tak oskarżyli i upokorzyli polskie wojsko. I co teraz, tych generałów mamy trzymać? Tak?

Minister Obrony Narodowej dodał również, że najbardziej wstrząsającym doświadczeniem podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej było odkrycie, że wszystkie kłamstwa smoleńskie były przedyskutowywane i przygotowane.

CZYTAJ TAKŻE: Szef MON: Odpowiedzialność Rosji za katastrofę smoleńską jest przesądzona

Antoni Macierewicz dodał również, że nie zatrzyma prowadzonych przez siebie reform wojska polskiego, nawet jeżeli stanie w obliczu dymisji.

Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego. Jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców, żebym tak kształtował armię polską, to nigdy tego nie zrobię – ogłosił minister obrony narodowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef MON: najwyższy czas, aby NATO pomogło wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej

Kresy.pl / dorzeczy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply