W piątek w Warszawie Lasy Państwowe otworzyły pierwszy sklep z dziczyzną. Projekt miał kilkumiesięczne opóźnienie.

Pierwszy sklep z dziczyzną został otworzony w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Następne placówki mają zostać otworzone w Olsztynie, Radomiu. W Katowicach mają powstać dwa tego typu lokale. Oprócz mięsa i wędlin z dziczyzny, w asortymencie sklepu znajduje się miód, maści propolisowe, wosk pszczeli, grzyby, oraz przetwory z owoców runa leśnego.

Dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski, który był na otwarciu pierwszego sklepu podkreślał, że przedsięwzięcie to element programu promocyjnego „Zdrowa żywność z polskich lasów”.

ZOBACZ TAKŻE: Posłanka PO złożyła doniesienie do prokuratury na ministra Szyszkę ws. wycinki Puszczy Białowieskiej

Projekt ma przekonywać Polaków do, zdaniem Tomaszewskiego, najbardziej zdrowej żywności, jaka jest. Dyrektor Lasów Państwowych stwierdził, że żywność z lasów ma właściwości zdrowotne, a jej jedzenie nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Budujemy sieć. Mamy sygnały, że wiele funkcjonujących sklepów, galerii handlowych chce wydzielać swoją przestrzeń dla sprzedaży tego typu produktów – oświadczył Konrad Tomaszewski.

Pierwszy sklep z dziczyzną miał powstać kilka miesięcy temu. Szef Lasów Państwowych w maju tego roku zapowiadał, że pierwsza placówka zostanie otwarty „za dwa miesiące” – czyli w lipcu.

Okazało się jednak, że projekt nie był odpowiednio przygotowany i sklepu nie można było otworzyć w lipcu. Portal money.pl uzyskał od rzeczniczki Lasów Państwowych Anna Malinowska informację, że wówczas nie powstał nawet biznesplan.

Kresy.pl / money.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz