Lwów: rocznica Euromajdanu pod flagami OUN-UPA [+FOTO]

Dziś we Lwowie odbyły się uroczystości z okazji 2. rocznicy rozpoczęcia protestów na kijowskim Majdanie. Szczególnie wyraźnie widoczni byli przedstawiciele neobanderowców.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i obwodu lwowskiego, przedstawiciele organizacji pozarządowych i ochotniczych oraz mieszkańcy miasta. Przemawiał m.in. mer Lwowa i lider partii „Samopomoc”, Andrij Sadowy.

Przeczytaj: Dwa lata temu Ukraińcy wyszli na ulice w imię członkostwa w eurokołchozie [+VIDEO]

Według relacji opublikowanej na lokalnym portalu „Deń”, wśród uczestników oficjalnych uroczystości trudno było dostrzec flagi ukraińskie (na jednej z fotografii dwie są widoczne daleko z tyłu, w ostatnich szeregach), choć część osób miała przyczepione niebiesko-żółte wstążki. Bardzo wyraźnie widać było z kolei flagi OUN-UPA, które obecne były w pierwszym szeregu. Wśród zebranych obecni byli m.in. członkowie neobanderowskiego Prawego Sektora, a także Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów.

Day.kiev.ua / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. patriota
    patriota :

    Nie róbmy nic dalej, to napewno będziemy szanowani przez upaińskich zwyrodnialców. W ciągu tych 2 zmarnowanych przez polską stronę lat mogliśmy mieć upainę na kolanach, to bydło interpretuje przyjacielskie gesty i brak zdecydowanej odpowiedzi na prowokacje jako SŁABOŚĆ !!! Oto powód, że bezczelnie sięgają po więcej.

  2. patriota
    patriota :

    GDZIE JEST REAKCJA POLSKIEGO MSZ NA KOLEJNĄ BANDEROWSKĄ MANIFESTACJĘ ??? Ponad 2 miesiące temu upaiński pomiot sadowyj potrafił skutecznie (niestety) spacyfikować logo Biegu Niepodległości (granice II RP) w porozumieniu z „polskimi przyjaciółmi”, lecz kolejny raz nasz MSZ nie potrafi bronić honoru kraju i wyegzekwować szacunku u banderowskich zbrodniarzy. ZDRADY I HAŃBY NARODOWEJ CIĄG DALSZY…