Londyn: strzały pod ambasadą Ukrainy. Mężczyzna staranował samochód ambasadora

Pod ambasadą Ukrainy w Londynie staranowano zaparkowany samochód ukraińskiego ambasadora. Kierowca został zatrzymany, ale policja musiała otworzyć ogień. Nikomu nic się nie stało.

Do incydentu doszło w Londynie w sobotę rano, około godziny 10:00. Według oficjalnego komunikatu Ambasady Ukrainy w Wielkiej Brytanii, oficjalny samochód należący do ukraińskiej placówki dyplomatycznej, zaparkowany przed budynkiem ambasady, został w pewnym momencie celowo staranowany.

„Natychmiast wezwano policję, a samochód podejrzanego został przyblokowany. Jednak mimo działań policji, napastnik ponownie uderzył w samochód ambasadora. W reakcji na to policjanci zostali zmuszeni do otwarcia ognia w samochód sprawcy. Został zatrzymany i zabrany na komisariat” – czytamy w relacji zamieszczonej przez ukraińską ambasadę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak poinformowano, nikt z personelu ambasady nie został ranny. Sprawę bada policja. Według informacji z soboty po południu, służby wciąż ustalały tożsamość kierowcy, który wjechał w samochód ukraińskiego ambasadora i jego motyw. W czasie incydentu, pojazd ten był pusty.

Londyńska policja poinformowała, że rano otrzymała wezwanie ws. samochodu, który uderzył w kilka innych pojazdów na ulicy. Wyjaśniono, że pojazd został ostrzelany, gdy kierowca ruszył nim w kierunku policjantów. Według tych informacji, kierowcą był mężczyzna w wieku ponad 40 lat. Przewieziono go na badania do szpitala, ale nie stwierdzono żadnych obrażeń. Okolica została ogrodzona i odcięta przez funkcjonariuszy. Według świadków, oddano co najmniej 10 strzałów, m.in. w przednią szybę. Przy zatrzymaniu użyto paralizatora. Zaprzeczono pojawiającym się wcześniej twierdzeniom, że strzelano też z samochodu napastnika.

Brytyjska policja zaznacza, że incydent nie jest traktowany jako akt terrorystyczny, ale nie podała tożsamości sprawcy ani żadnych dodatkowych informacji na jego temat. Początkowo nie postawiono mu też zarzutów. Później podano, że zatrzymano go w związku z podejrzeniem próby zabójstwa policjantów i spowodowania zniszczeń.

Ambasada Ukrainy znajduje się przy Holland Park w Kensington. To prestiżowa lokalizacja w zachodniej części Londynu. W okolicy znajdują się też ambasady Uzbekistanu, Kamerunu i Grecji.

Przeczytaj: W Katowicach otwarto konsulat honorowy Ukrainy. Nowy konsul chce ułatwiać zatrudnianie Ukraińców

uk.mfa.gov.ua / rmf24.pl / standard.co.uk / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz