Do co najmniej pięciu ataków z użyciem noża doszło w nocy z piątku na sobotę w południowym Londynie. Jak podała policja, zginęła jedna osoba, a dziesięć zostało rannych, w tym dwie ciężko.

Policjanci zostali po raz pierwszy wezwani do zdarzenia, które miało miejsce na Chapman Road w Croydon około godziny 18:55 w piątek. Na miejscu znaleziono mężczyznę z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

O 19:15 policja została wezwana przez szpital w południowym Londynie, po tym, jak czterech mężczyzn w wieku około 20 lat, zostało przyjętych do placówki z obrażeniami ciętymi i kłutymi. Jeden z mężczyzn był w ciężkim stanie.

O godzinie 20:08 policję wezwano do innego zdarzenia na Wisbeach Road w Croydon. Ofiarą nożownika padły dwie osoby, jedna zmarła, a druga trafiła do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

O 20:51 policja otrzymała kolejny telefon ze szpitala w południowym Londynie, gdzie trafiło dwóch mężczyzn z ranami od noża. Jeden z nich walczył w tamtym momencie o życie.

Funkcjonariusze zatrzymali nożownika po następnym wezwaniu na Dingwall Road w Croydon o 21:12. Zaopiekowano się napadniętą ofiarą, której życiu nie groziło niebezpieczeństwo.

Policja twierdzi, że obecnie nie ma żadnych informacji, które pozwalałyby stwierdzić, że incydenty są ze sobą powiązane. Trwa dochodzenie.

Przedstawiciel policji Nicky Arrowsmith przekazał mediom, że dodatkowi funkcjonariusze patrolowali przez całą noc rejon, gdzie doszło do ataków. „Rozkaz na podstawie sekcji 60 przyznający policji dodatkowe uprawnienia do zatrzymywania i rewizji obowiązuje w całym Croydon do godziny 08:00 w sobotę 6 lutego” – przekazał Arrowsmith w piątek wieczorem.

CZYTAJ TAKŻE: Atak nożownika we Frankfurcie, kilka osób zostało poważnie rannych

Kresy.pl / express.co.uk

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz