Cztery osoby trafiły do szpitala po ataku nożownika w dzielnicy wokół głównego dworca kolejowego we Frankfurcie nad Menem. Obrażenia trzech z nich są poważne, ale nie zagrażają życiu.

Jak podał Frankfurter Allgemeine Zeitung, do ataku doszło we wtorek rano. Sprawca, 42-letni mężczyzna, zaatakował w dzielnicy Bahnhofsviertel czterech innych mężczyzn. Trzech z nich odniosło poważne obrażenia, ale nie zagrażają one życiu. Miejscowa policja poinformowała, że sprawca został szybko ujęty.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Niejasne są motywy ataku nożownika. Obecnie sprawdza się, czy mężczyzna działał pod wpływem narkotyków. Jak dotąd nic nie wskazuje na motyw polityczny jego działań, ale policja obiecała to sprawdzić.

Według świadków, na których powołuje się FAZ, do ataku doszło o godzinie 9. Prawdopodobnie pierwszą ofiarą był 40-letni mężczyzna, który „obozował na chodniku”. Sprawca najpierw kopnął go i uderzył, a gdy 40-latek wstał, zaatakował go nożem. Ofiara odpierała ataki, ale została poważnie ranna.

Następnymi ofiarami byli trzej mężczyźni w wieku 24, 40 i 78 lat. Dwudziestoczterolatek i siedemdziesięcioośmiolatek odnieśli poważne obrażenia. Wszyscy ranni zostali hospitalizowani. Napastnik również odniósł obrażenia wymagające leczenia.

Policja zatrzymała nożownika i zamknęła teren na rogu ulic Karlstrasse i Niddastrasse na kilka godzin.

Nie jest jasne, czy sprawca znał swoje ofiary. Świadkowie informowali, że wyglądało na to, że nożownik atakował przypadkowo spotkane osoby. Według nich mężczyzna mógł działać pod wpływem narkotyków.

Według Deutsche Welle dzielnica dworcowa we Frankfurcie to siedlisko przestępczości, narkomanii i prostytucji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: w Akwizgranie nożownik zaatakował policjantów

Kresy.pl / faz.net / dw.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz