Według szefa litewskiej dyplomacji, Rosja prowadzi już wojnę hybrydową wymierzoną w państwa NATO.

Zdaniem Linasa Linkevičiusa, wyrażonym w wywiadzie dla telewizji Currenttime, Rosja rozpoczęła już działania wojenne: Ta wojna już trwa – cybernetyczna wojna, wojna informacyjna. Wcześniej, w przeddzień prawdziwej wojny dokonywano ataków wywiadowczych. Obecnie tego nie trzeba robić, można po prostu wypierać mózgi i przygotować bazę wypadową do działań. Właśnie tak moim zdaniem było na Krymie – powiedział szef litewskiego MSZ.

Minister spraw zagranicznych Litwy stwierdził, że obecnie, aby dbać o bezpieczeństwo kraju, należy brać zdecydowanie szerszy zakres czynników. Obejmują one poza elementami ściśle wojskowymi, kwestie zagrożenie informacyjnego.

CZYTAJ TAKŻE: Szef litweskiego MSZ – Polacy na Litwie w większości popierają Putina i wyolbrzymiają swoje problemy.

Musimy zrewidować nasze podręczniki prowadzenia wojny, musimy śledzić rozwój wydarzeń. Niestety, wojna wojną, ale takie konfrontacje, ataki i prowokacje mieszczące się w ramach asymetrycznych zagrożeń hybrydowych mają obecnie miejsce – oświadczył minister.

Linkevičiusa twierdzi również, że w wojnie hybrydowej zakazy i cenzura nie przyniosą wielu korzyści. Jego zdaniem lepiej tworzyć alternatywne źródła informacji.

kresy.pl / currenttime.tv

Reklama3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mariusz67 :

    Towarzysz minister Linkevičius, przez lata aktywny działacz Komsomołu, propagandysta litewskiej edycji „Komsomolskiej Prawdy”, bardziej czerwony od buraczka, a obecnie – socjalistyczny „demokrata” (te dwa słowa do siebie nie pasują..) na rządowym stolcu – zachował nawyki z komunistycznej działalności i wie, że najbardziej absurdalne kłamstwo trzeba powtarzać tysiące razy. I tak robi.