Skutki rosyjskiego embarga na unijną, w tym litewską, produkcję rolniczą dotykają coraz więcej dziedzin na Litwie.
W tym tygodniu premier Litwy Algirdas Butkevičius przerwał swój urlop, by mógł brać udział w naradach dotyczących sytuacji gospodarczej, która powstała po nałożeniu przez Rosję embarga na produkty rolne i żywność z UE.
O przerwanym urlopie poinformowała również Algimanta Pabedinskienė, minister opieki społecznej i pracy Litwy. Urlop szefowej resortu opieki społecznej i pracy ma być przerwany w przyszły poniedziałek, 18 sierpnia.
W przyszłym tygodniu Algimanta Pabedinskienė zwoła pilną naradę szefów oddziałów giełdy pracy w celu omówienia sytuacji zaistniałej w regionach Litwy po zakazie importu litewskiej produkcji do Rosji.
W przyszłym tygodniu odbędzie się również seria spotkań przedstawicieli Ministerstwa Opieki Społecznej i Pracy z partnerami społecznymi. Podczas tych narad będą rozważane różne scenariusze zmian społecznych i zmian na rynku pracy po nałożeniu przez Rosję embarga na litewskie produkty.
Przedstawiciele firm, które przed nałożeniem embarga produkcję eksportowały do Rosji, nie wykluczają, że będą musieli zwalniać pracowników.






























