Dziennik izraelski „Yedioth Ahronoth” opublikował list 63 nastolatków odmawiających służby w armii.

List jest adresowany do premiera Benjamina Netanjahu, szefa sztabu Gadiego Eisenkota oraz ministrów obrony i edukacji. „Zdecydowaliśmy, że nie będziemy brać udziału w okupacji i prześladowaniu Palestyńczyków” – napisali autorzy listu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zwracają uwagę, że okupacja Zachodniego Brzegu i wschodniej Jerozolimy „trwa przez 50 lat i nie zamierzamy przykładać do tego ręki”. Zarzucają armii i rządowi, że stosują podwójne standardy wobec Żydów i Palestyńczyków. Apelują rownież do innych młodych Żydów, by poszli w ich ślady. Armia izraelska, zdaniem autorów, nie służy pokojowi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

List został napisany w kontekście decyzji izraelskiego resortu edukacji i Izraelskich Sił Obronnych o zwiększeniu liczby poborowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były izraelski generał: Palestyńczycy „na nic nie zasługują”

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz