Przewodniczący frakcji i liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt wsławił się już atakami na Polskę. Ostatnio wezwał do ostrych sankcji wobec Polski na łamach austriackiego dziennika „Die Presse”

W artykule dla „Die Presse” Verhofstadt wprost wezwał do ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski. Jak uznał „UE musi natychmiast podjąć działania w obronie liberalnej demokracji w Polsce”, niezbt logicznie dodając, że „nie chodzi przecież o ukaranie Warszawy, tylko o ochronę zasad, które leżą u podstaw europejskiej wspólnoty”.

„Kryzys konstytucyjny się pogłębi, a demokratyczne instytucje się dalej osłabią, ponieważ PiS będzie coraz ostrzej prześladował społeczeństwo obywatelskie oraz upolityczniał system sprawiedliwości, by móc ścigać Tuska” – Verhofstadt opisuje sytuację w Polsce. Liberalny polityk proponuje też ostre działania przeciw naszemu państwu – „UE powinna wybrać dwufazową strategię. Po pierwsze, decydenci polityczni UE powinni rozważyć, czy nie uzależnić wszystkich przyszłych wypłat funduszy strukturalnych od przestrzegania przez kraj-odbiorcę zasad praworządności. Według oficjalnych danych Komisji Europejskiej Polsce przydzielono na lata 2014-2020 środki w wysokości 86 mld euro. To ponad jedna czwarta wszystkich środków przewidzianych przez UE do tych celów. Od teraz wypłata tych środków powinna zostać wstrzymana dla tych członków UE, którzy nie przestrzegają zasad państwa prawa. Po drugie, KE oraz państwa członkowskie powinny pozbawić Polskę prawa do głosu w Radzie UE, tak długo aż nie zmieni swojej (nieliberalnej) polityki”.

Belgijski polityk niedwuznacznie wzywa również do protestów ulicznych przeciw polskiemu rządowi, obiecując poparcie władz Unii Europejskiej – „Myślę, że Polacy niedługo wyjdą na ulicę, by powiedzieć „nie” zmianie kursu rządu w kierunku autorytaryzmu. Gdy do tego dojdzie, muszą wiedzieć, że Unia stanie za nimi murem”.

Verhofstadt boleje nad tym, że wcześniej nie udało się ukarać Węgier, które pod rządami Viktora Orbana również zaczęły prowadzić suwerenną politykę – „Nie udało się skutecznie nałożyć na niego sankcji. To absurdalne, że Unia nie dysponuje instrumentami do obrony liberalno-demokratycznych zasad, na których się przecież opiera”.

Czytaj także: RMF: Verhofstadt uzgadnia stanowisko z Petru

wpolityce.pl/kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. gan
  gan :

  Najpóźniej do jesieni (bo wtedy chcą nam przedstawić ultimatum w sprawie uchodźców) powinno się rozwiązać sprawę fundacji niemieckich w Polsce (RAŚ). Niestety Niemcy idą na kursie kolizyjnym z USA, zapewne Sigmar Gabriel jest już dogadany z Rosją i wespół będą nas próbowali dobić. Równolegle, polski MSZ powinien wypracowywać współpracę z rządem May. Jeśli będzie to dobrze rozegrane będą nas mogli cmoknąć. Generalnie i tak wpłacamy do unii więcej niż z niej otrzymujemy, więc w trosce o swoje pieniądze nie powinni za bardzo szczekać.

 2. mop
  mop :

  (…)Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne USRAELA, amerykańska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego „niewidzialnego rządu” stoi nikt inny jak David Rockefeller – senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również JEWROPĘ poprzez zbudowany przez siebie JEWROKOŁCHOZ.
  ZRÓDŁO: http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Terroryzm.htm
  —– W okresie stowarzyszeniowym z JEWROKOŁCHOZEM straciliśmy więcej majątku niż w wojnie z Hitlerem.Straty Polski w wyniku niemieckiej agresji z lat 1939-1945 wynosiły około 500 mld USD. W wyniku akcesji do JEWROKOŁCHOZU Polska straciła od 600 mld USD do 2 bln USD a w wyniku akcesji do JEWROKOŁCHOZU i spłat długów Polska ponosi straty w wysokości ok. 80 mld USD rocznie. Trudno pojąć ekonomiczny sens tego stowarzyszenia i akcesji do JEWROKOŁCHOZU – komu rzeczywiście ma on przysporzyć korzyści bo na pewno nie Polsce?W 1989 roku – Balcerowicz i i rząd Mazowieckiego – mieli święty obowiązek zadbać o polski interes narodowy.Nie, nie zadbał!W nagrodę za pokojowe przejście z „demokracji socjalistycznej” do demokracji niesocjalistycznej otrzymaliśmy terapię „szokową”, czyli tzw. plan Balcerowicza. Plan, który z założenia polegał na braku jakiegokolwiek planu dla Polski. Przygotowano za to plan dla swoich, polegający na przejęciu przez nich majątku narodowego.
  Dotychczas nie sporządzono bilansu kosztów naszego członkostwa w JEWROKOŁCHOZIE.Tę tragiczną prawdę o wejściu Polski do JEWROKOŁCHOZU odczuwa już nasza gospodarka, a w konsekwencji także 85 proc. polskich rodzin.Ustalenia z traktatu akcesyjnego wkomponowują się w strategię niszczenia Polski, którą zgotowały nam ekipy liberałów i postkomunistów w ciągu lat tzw. transformacji ustrojowej.
  ZRÓDÓŁO:Nie zapomnijmy o genialnym ekonomiście, Balcerowiczu!
  —– Prof. Minford ocenia, że łącznie na członkostwie w JEWROKOŁCHOZIE każde brytyjskie gospodarstwo domowe traci 9265 GBP rocznie.
  Jeżeli w Polsce straty są podobne A NA PEWNO SĄ, oznacza to, że z powodu członkostwa w JEWROKOŁCHOZIE nasz kraj traci 234 mld zł rocznie (to cztery razy więcej niż wynoszą roczne unijne dotacje dla Polski), czyli każde gospodarstwo domowe traci co roku 17,3 tys. zł.
  —– Dlaczego „UK” wstąpiła i wystąpiła z JEWROKOŁCHOZU wyjaśnione w 2 minuty https://www.youtube.com/watch?v=mU6e3SvRpLA
  GDYBY W POLSCE RZADZILI POLACY A NIE TYLKO POLSKOJEZYCZNI POLTYCZNI ID..CI JUŻ DAWNO BY POSTĄPILI TAK JAK „UK”…
  —– A DLACZEGO W POLSCE TAK SIE DZIEJE??? CZYTAJ…

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/124047,miedzynarodowy-zyd-tresuje-swoje-malpy

  https://miziaforum.wordpress.com/2013/05/17/dlaczego-polacy-na-swiecie-maja-opinie-idiotow-debili-kretynow-frajerow-kapusi-i-parobkow/

  Czy odpowiada nam rola idiotów, czy też winniśmy zmądrzeć i poddać się zbiorowemu leczeniu przez Polaków, którzy jeszcze nie zidiocieli?

 3. zefir
  zefir :

  Czemu ten narwaniec,furiat Guy,lewak pokręcony,ryja wydziera niczym wściekły pies?Budowniczy jewropejskiego kalifatu,zbok LGBT,tępak jeden działa w obronie liberalnej demokracji-oksymoronu ,paradoksu sprzecznych wartości.UE jest niewydolnym organizmem,dzięki takim żydowskim najemnikom i jak Guy Verhofstadt nieudacznikom.Morda w kubeł lewaku od spraw polskich w imię liberalnie równych praw i wolności.Wiesz przecież,że UE nie dysponuje instrumentami dla obrony twych demono-libertyńskich zasad,zaś dżentelmeński kompromis luksemburski o jednomyślności też obowiązuje i zobowiązuje.Zapamiętaj więc flamandzki Guju,że twój liberalizm,lewactwo,pedalstwo nie są dla innych zdrowych wyrocznią.