Jak przekazuje londyński oddział Agencji Prasowej Reuters, w ciągu 24 godzin w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 181 osób.

Przez ostatnią dobę, w Wielkiej Brytanii z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 181 zdiagnozowanych osób – pisze Agencja Prasowa Reuters. Przez cały osób trwania pandemii na wyspach zmarło już 759 osób.

Jest to jedna z większych na świecie liczb ofiar śmiertelnych koronawirusa, niepokojący jest też fakt bardzo szybkiego przyrostu śmierci. Przed Wielką Brytanią znajdują się Włochy, Hiszpania, Chiny, Iran, Francja i Stany Zjednoczone.

Brytyjski departament zdrowia przekazał, że w Wielkiej Brytanii zostało do tej pory zdiagnozowanych 14579 osób. Wirus nie omija także polityków zarażeni są także minister zdrowia Matt Hancock, a także jak informowaliśmy premier Borys Johnson.

W piątek około południa brytyjskie media podały, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uzyskał pozywtyny wynik testu na obecność koronawirusa. Informację o tym podał urząd brytyjskiego premiera przy Downing Street w Londynie.

Według rzecznika brytyjskiego rządku, Johnson ma łagodne objawy i będzie dalej kierował pracami rządu nad zwalczaniem epidemii, jednocześnie pozostając w samo-izolacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sam Johnson zamieścił też w sieci nagranie, na którym sam przyznał, że miał „łagodne objawy” w postaci gorączki i uporczywego kaszlu. Za radą lekarza zgłosił się do testu na obecność koronawirusa, który okazał się pozytywny. – Pracuję z domu, sam się izoluję, to właściwa rzecz, jaką można zrobić – mówił brytyjski premier. Zaznaczył przy tym, że będzie pracował dalej i podziękował też pracownikom brytyjskiej służby zdrowia.

Brytyjskie media zwracają jednak uwagę, że wzbudza to obawy o stan zdrowia innych członków rządu, którzy mogli się zarazić. Zaznaczono, że jeszcze w czwartek Johnson uczestniczył w dużym spotkaniu z udziałem przedstawicieli brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej NHS.

Przeczytaj: Ekspert: Polacy w Wielkiej Brytanii mogą szczególnie ucierpieć na epidemii

Wcześniej urząd brytyjskiego premiera poinformował, że gdyby szef rządu nie był zdolny do pełnienia swoich obowiązków, to zastąpi go szef dyplomacji, Dominic Raab.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply