Policja zatrzymała 32-letniego Libijczyka, który szalał w centrum Białegostoku. Zaczepiał przechodniów, wybił szybę w autobusie, a potem ukradł z drogerii produkty warte ponad 1000 złotych. Grozi mu 5 lat więzienia.

Białostocka policja poinformowała o sprawie we wtorek. “Policjanci dostali informację o agresywnym mężczyźnie, który zaczepia ludzi na chodniku w centrum miasta. Z kolejnego zgłoszenia wynikało, że zdewastował autobus miejski, wybijając w nim szybę w drzwiach i uciekł” – czytamy.

Agresora zaczęli szukać policjanci z białostockiej patrolówki. Okazało się, że schował się w pobliskiej drogerii.

“Policjanci weszli do sklepu i zauważyli go między półkami, tam też go zatrzymali. Okazał się nim 32-letni obywatel Libii. Mundurowi sprawdzili plecak chuligana i znaleźli w nim perfumy. Jak ustalili mundurowi, 32-latek zabrał perfumy z półek i schował do plecaka, za które nie zamierzał zapłacić. Wartość oszacowano na ponad 1000 złotych” – informuje policja.

Obywatel Libii został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim oraz usiłowania kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Policja znów podała dane dot. przestępczości cudzoziemców. Dominują Ukraińcy i Gruzini

Cudzoziemcy popełniają w Polsce coraz więcej przestępstw.

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce obcokrajowcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Zobacz także: Przemytnicy nielegalnych imigrantów. SG: Dominują Ukraińcy i Gruzini

bialystok.policja.gov.pl / bialystok.se.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply