W charakterze obserwatorów Białoruś odwiedzają: szef Samoobrony Andrzej Lepper oraz b. poseł Samoobrony Mateusz Piskorski. Swoje wrażenia z wyborów przekazali widzom białoruskiej telewizji państwowej w programie informacyjnym Panorama.

Lepper pochwalił współpracę władz z obserwatorami oraz otwartość przedstawicieli komisji wyborczych. Piskorski stwierdził, że mimo dochodzących sygnałów o przypadkach nieprawidłowości nie ma ku temu żadnych dowodów.

W komentarzu do materiału pojawiło się stwierdzenie, jakoby zagraniczni obserwatorzy uważają, że białoruskie prawo wyborcze jest bardziej rozwinięte, niż w wielu krajach Europy. „Wyborcy idą głosować z radością” – białoruska TV zacytowała jednego z obserwatorów z USA

Według ujawnionych po południu przez białoruską telewizje państwową wyników badania exit-poll– na Łukaszenkę miałoby zagłosować już ponad 70 proc wyborców.

TV Biełsat (belsat.eu)
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz