Rosyjski minister spraw zagranicznych stwierdził, że dostarczenie Rosji pierwszego okrętu desantowego typu „Mistral” to problem Francji bo do tego zobowiązuje ją podpisany kontrakt.

Wczoraj prezydent Francois Hollande po raz kolejny zdecydował o wstrzymaniu przekazania Rosji pierwszego z trzech zamówionych przez nią okrętów klasy Mistral. „Nie chę tego komentować. To problem Francuzów – mówił Ławrow – My bronimy kontraktów. Procesy sądowe jak sądzę nastąpią szybko, jeśli kwestia nie zostanie rozwiązana w zgodzie z tymi obowiązkami jakie wzięła na siebie strona rosyjska”.

ria.ru/kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • rudy
   rudy :

   To z takim kupcem nikt nie zachce mieć dzieła. I tak idą na ustępstwa dla wielu partnerów. Ludzie, po prostu chcą swój towar, zapłacili za to pieniądze (co mija z pana celem – zarobić więcej). Jak każdy siebie szanujący kupiec – postępują słusznie.

 1. sylwia
  sylwia :

  Strona francuska dodała post facto nowy warunek dostawy Mistrali: nie ma być walk w Donbasie. Jest to warunek niemożliwy do spełnienia bo ukraińska karna ekspedycja terrorystyczna nadal ostrzliewuje z artylerii miasta i usiedla, niszcząc domy mieszkalne i szkoły i zabijając średnio 13 cywilów dziennie. Dziś przyszła informacja, że w kierunku Doniecka jedzie szosą z Charkowa ukraińska pancerna kolumna o długości ponad pół kilomtera pod osłoną śmigłowców. Oznacza to zamiar przerwania zawieszenia broni i wznowienia wojny przez hitlerowską szajkę kijowską. http://www.reuters.com/article/2014/11/25/us-russia-france-idUSKCN0J917N20141125 http://rusvesna.su/news/1417005093

  • ruskiagent
   ruskiagent :

   Takie pytanie: jakieś filmy przedstawiające ową kolumnę? Bo takie wiadomości to mają taką samą wartość jak przechwałki Łysenki o rozbitych pskowskich dywizjach i tysiącach rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, z których to żołnierzy już spokojnie 100 000 zginęło(Ukraińcy strat nie ponieśli)

   • ruskiagent
    ruskiagent :

    Kompanie? tylko zależy jakie. Przy obecnym zaopatrzeniu sprzętowym w ukraińskiej armii równie dobrze kompania zmechanizowana może liczyć nie 13 wozów, a 6, gdyż zawsze można na pancerz bwp-a wsadzić drugą drużynę. Tak samo kompania czołgów może liczyć po czołgu na pluton, co nie było by dziwne w związku z niedawną sytuacją, kiedy to pododdział nazwany „batalionem zmotoryzowanym” musiał maszerować na front pieszo, bo nawet ciężarówek brakło(i nasuwa się tu analogia z niemieckim dowcipem z końca II Wojny Światowej: niemieckiego generała zapytano, dlaczego dowodzony przez niego związek taktyczny nazywa się Armią Pancerną. Odpowiedział: bo mamy w niej dwa rozbite czołgi…)