LP zgodnie z nową ustawą mają możliwość pierwokupu każdej działki na której znajduje się chociaż fragment lasu.

Ustawa weszła w życie 30 kwietnia i w swoich założeniach miała chronić lasy przed niekontrolowanym wykupem. Jednak jej nieprecyzyjne zapisy wpływają również na rynek nieruchomości. Jeżeli na działce znajduje się chociaż jedno drzewo, Lasy Państwowe mają prawo do pierwokupu w wypadku jej sprzedaży. Dodatkowo nie muszą płacić ceny, na jaką umówili się potencjalni kontrahenci – działkę wycenia powołany rzeczoznawca. W wypadku wystąpienia różnicy o cenie ma zadecydować sąd.

kresy.pl / dziennik.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Typowo po pisdzielsku, z krzyżem w ręku , bogiem na ustach i kosą w ręku, będą kosić, żniwo będzie dla swoich a gorszy drugi sort pogonią bez skarpetek. Nie ma TK nie ma kto zawetować pozornie ” głupich ” ustaw ale za to znajdzie się bat na niewiernych w smoleńskiej wierze i każdego teraz można eksmitować hehehe. Jak widać POPISdzielstwo to coś najgorszego co mogło Polskę i Polaków spotkać !!!!!

  • kojoto
   kojoto :

   lecz się baranie – taka pomyłka w ustawie to pryszcz, da się szybko i łatwo naprawić, a przedewszystkim nie stwarza poważnego zagrożenia dla majątku Polaków i państwa Polskiego. Twoi idole to dopiero byli szKODliwi. Głównym grzechem PiSuaru jest to, że nie rozlicza bandytów z poprzednich rządów, a togo życzy sobie całe społeczeństwo.

   • rebeliant80
    rebeliant80 :

    Polacy powinni mieć prawo sprzedaży swojej ziemi komukolwiek chcą, wprowadzenie możliwości wtrącania się państwa w te kwestie jest bardzo niepokojące, jeśli przyjmiemy teraz bezkrytycznie takie regulacje, to może to rozochocić władzę do zaprowadzania dalszych ograniczeń a w konsekwencji jakiejś formy totalitaryzmu.

   • malkontent
    malkontent :

    Hehehe , wydawało się, że Kojoto taki czasem układny a tu proszę zwykły cham i prostak z epitetami na ustach , jak jego pisdzielce hehe, daj na luzik nie spinaj się, bo ci żyłka pęknie :-(((( masz ambicje bronić patologię i biegać na miesięcznice nikt ci nie broni . Ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam idoli :-)))) a już na pewno nie wśród polityków :-)) A pisdzielcy nie rozliczają popaprańców bo musieliby siebie samych też w równej mierze rozliczyć , bo jedni i drudzy po tych samych pieniądzach, nie mniej pozdrawiam hehehe