Poseł Adam Andruszkiewicz tłumaczył się z głośnej wypowiedzi Kornela Morawieckiego, szefa jego koła poselskiego, nt. przyjmowania migrantów. Jego tłumaczenia krytycznie ocenili posłowie Paweł Kukiz i Robert Winnicki.

Byli posłowie Kukiz’15 związani ze Stowarzyszeniem Endecja, Adam Andruszkiewicz i Sylwester Chruszcz, odnieśli się do ostatniej wypowiedzi Kornela Morawieckiego, z którym wspólnie zasiadają w prorządowym kole poselskim „Wolni i Solidarni”. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Morawiecki powiedział, że Polska powinna była przyjąć w ramach odgórnie narzuconych kwot 7 tys. migrantów, na co zgodził się pod koniec kadencji rząd PO-PSL. Postulował też, by kierowany przez jego syna rząd niezwłocznie otworzył tzw. korytarze humanitarne.

Zdaniem Andruszkiewicza, wypowiedź lidera „Wolnych i Solidarnych” została zmanipulowana. Polityk zapewnia też, że dalej pozostaje przeciwnikiem przyjmowania do Polski islamskich imigrantów.

– Natomiast w mojej opinii słowa Kornela Morawieckiego, legendy Solidarności Walczącej, zostały zmanipulowane – nigdzie nie powiedział, o przyjmowaniu niebezpiecznych islamskich imigrantów. A ja zawsze w tej sprawie stałem po stronie Polaków i polskiego rządu. Kończąc: nigdy nie będzie naszej zgody na siłowe narzucenie nam tysięcy islamskich imigrantów – napisał poseł Andruszkiewicz na Facebooku. W innym miejscu dodał, że chciałby, żeby po Nowy Roku jego koło poselskie uzgodniło stanowisko w tej kwestii.

– Myślę, że słowa pana marszałka nie do końca dobrze zostały zrozumiane – powiedział z kolei poseł Chrzuszcz. Zaznaczył, że wielokrotnie rozmawiał z Kornelem Morawieckim i uważa, że „on nie ma tak jednoznacznego zdania”. – Uważam, że jest to człowiek otwarty na debatę, a w niej argumenty jednoznacznie przechylają się na stronę tych osób, które mówią, że niekontrolowana imigracja w Europie jest niepotrzebna – powiedział Chruszcz w rozmowie z wPolityce.pl.

Do tłumaczeń Andruszkiewicza krytycznie odniósł się po poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

– Adam doskonale wie, że Kornel powiedział to co powiedział i nie ma tu mowy o żadnej manipulacji. Że mówił to już wielokrotnie od 2015 roku. Dziś słowa marszałka seniora jedynie bardziej rezonują bo jego syn został premierem – napisał Winnicki na Facebooku.

– Poseł Andruszkiewicz nie jest dzieckiem tylko człowiekiem siedzącym w polityce od wielu lat. Dołączając do koła tworzonego przez Kornela o jego poglądach na rozmaite sprawy (imigranci, aborcja, UE) a sprzecznych ze światopoglądem narodowym wiedział od dawna. Dlatego to co pisze jest po prostu jedną, wielką ściemą uważa poseł. Dodał, że szanuje Kornela Morawieckiego, ale mimo to rok temu odmówił mu, zapraszał go do swojego koła.

– Można w dwa lata po kilka razy zmieniać barwy i wpinki w klapie marynarki. Można z pozycji narodowych przejść na pozycje petenta i najgorliwszego potakiwacza rządzącej centroprawicy – iluż to już było takich po roku 89! Jak widać można nawet głosić pospolite kłamstwa. Wszystko już tyle razy odbywało się w naszym życiu, za przeproszeniem, publicznym. Tylko nie należy wtedy mielić na prawo i lewo o patriotyzmie, honorze, uczciwości, standardach, nowej jakości w polityce. To ludziom na pewnym poziomie po prostu nie przystoi – skwitował wypowiedzi Andruszkiewicza Winnicki.

Do sprawy odniósł się również Paweł Kukiz. – Ciekawa wypowiedź Kornela Morawieckiego… Zastanawiam się, za który korytarz odpowiedzialny będzie poseł Chruszcz i jak – wspólnie z Andruszkiewiczem – “proponować będą uchodźcom polską kulturę” – pisał na Facebooku.

Później Kukiz odniósł się do wyjaśnień Andruszkiewicza:

– Poseł Andruszkiewicz twierdzi, że słowa Kornela Morawieckiego o przyjęciu do Polski 7 tysięcy “uchodźców”, tworzenia dla nich humanitarnych korytarzy itd. zostały zmanipulowane … Pośle Andruszkiewicz…. A jeśli zmanipulowane nie zostały, to co Pan poseł zamierza uczynić w ramach ich oprotestowania? 🙂 I co Pan Poseł zamierza uczynić w kwestii przekonania rządu RP do poparcia leżącego od ponad roku w zamrażarce sejmowej projektu K’15 o penalizacji propagowania banderyzmu na terenie RP?

– Pan Poseł tak blisko rządu, że z pewnością ugra coś dla “biało-czerwonej drużyny”. 🙂 Miłego wieczoru i hektolitrów paliwa pod kilem – skwitował Kukiz.

Facebook.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. franciszekk
    franciszekk :

    Matematyka prosta wręcz prymitywna!!!!..
    Zero dosłownie zero, zero liczby nachodźców POd KAŻDYM pretekstem = zero terroryzmu i zero sexualnych gwałtów polskich kobiet i molestowania (wsadzanie beżowych rąk tam gdzie nie trzeba)!
    Każdy normalny Polak nie (schizofreniczny lewak, PO-wiec czy PiS-iory jak Kornel czy Andruszkiewicz) taką banalną logikę POjmuje!