Zdaniem lidera ruchu Kukiz15 rządowy „całokształtowy pomysł na gospodarkę skończy się dla Polski fatalnie”.

Paweł Kukiz bardzo krytycznie odniósł się na swoim profiluw serwisie facebook do działalności Prawa i Sprawiedliwości w dziedzinie gospodarki. Napisał: Ja szanuję i doceniam to, iż PiS dba o najbiedniejszych ale ich całokształtowy pomysł na gospodarkę skończy się dla Polski fatalnie.

Zdaniem lidera ruchu Kukiz’15 astronomiczne podatki w celu zapewnienia realizacji obietnic PiS dla elektoratu socjalnego i opłacenia armii urzędniczej doprowadzą przedsiębiorców i nas wszystkich do ruiny.Według Pawła Kukiza Niskie podatki i deregulacja (podobna do „ustawy Wilczka”) a nie ucisk fiskalny i kolejne setki nowych ustaw to jedyna droga ku poprawie sytuacji. Płakać się chce, że tam (Rumunia, Czechy, Słowacja, Węgry) można a u nas – nie!

W Europie Środkowo-Wschodniej wraz z nowym rokiem wiele krajów wprowadziło znaczne zmiany i ulgi w obciążeniach podatkowych. Rumunia oprócz zniesienia ponad setki różnych drobnych danin, kolejny raz obniżyła VAT do poziomu 19 proc. Węgry obniżyły podatek CIT do 9%, czyniąc go jednym z najniższych w Europie. Oprócz tego zmniejszył stawki na ubezpieczenie społeczne – z 27 do 22 proc. CIT z 22 do 21 proc. zmniejszyła z kolei Słowacja.

kresy.pl / rp.pl / facebook.com

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Życzliwie zbulwersowany odniesieniem się P.Kukiza do gospodarczych działań PiS-u,zerknąłem do jego alternatywnego wyborczego programu gospodarczego dla Polski.I co znalazłem? Gąszcz nieskładnych życzeniowo-roszczeniowych haseł,a wśród nich adresowane do polskiej emigracji:”jest dla Was po 100mln na twarz i 2 ha działki budowlanej jak tylko zdecydujecie się wrócić i na nas zagłosować”.Przeliczyłem i wyszło,że na 1mln powracających imigrantów budżet Pańswa Kukiza winien zarezerwować 100bilionów zetów i 2mln ha działek budowlanych.Taka wiarygodność to bałamuctwo P.Kukiza,aktualnie wspierającego i umacniającego materię korytową,oporną i przeciwną wszelkim zmianom.

 2. wojmir
  wojmir :

  To fakt „zefir”, ze Kukiz’15 szedł do wyborów bez programu i nadal go nie posiada. Co prawda powstała w ramach Kukiz’15 Endecja, ale nadal nie posiada programu całościowego, spójnego programu społeczno-gospodarczego. Oczywiście brak tego programu nie sprawia, ze krytyka PiSu przez samego Kukiza jest bezpodstawna. Bo Kukiz ma w tym względzie rację. PiS prowadzi gospodarkę nakazowo-rozdzielczą jak za dobrych czasów PRL. Budżet jest konstruowany w wyniku zaboru wynagrodzeń i dochodów z działalności gospodarczej w wyniku skrajnie nadmiernego fiskalizmu, co przy niskich płacach powoduje totalne zubożenie obywateli. A zgodnie z ekonomią zrównoważonego rozwoju nieznane jest bogate Państwo tak biednych jak Polacy Obywateli. Zgodnie z zasadami tejże ekonomi bogate Państwo buduję się poprzez bogactwo obywateli, a więc przyjmuje sie optymalne rozwiazania powodujące zabezpieczenie najważniejszych potrzeb budżetowych przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego napychania portfeli pojedynczego obywatela „całkiem do niczego niepotrzebna mu kasą”. Istnieją tylko bogate państwa bogatych obywateli. PrawicaPolska

  • zefir
   zefir :

   Wojmir,wyprostujmy kilka spraw.PiS wygrał wybory prezydenckie i parlamentarne wyłącznie dlatego,że trafił w zapotrzebowanie większości aktywnych wyborców swymi prospołecznymi zobowiązaniami jak 500+,obniżka wieku emerytalnego,8000złkwoty wolnej od PIT,pomoc frankowiczom,pomoc w nabywaniu leków dla ludzi w wieku 75+,itd,itp.Przy realizacji swych wyborczych zobowiązań PiS natknął się na ścianę ograniczonych dochodów budżetowych warunkujących realizację swych zobowiązań,stąd jego ruchy w zakresie nowych podatków jak bankowy,czy handlowy(póki co nieudany),jak też ściągalności głównie VAT-u i próby ograniczenia kreatywnych podatkowych praktyk księgowych z transferem kasy przez podmioty zagraniczne.Po zbilansowaniu dotychczasowych działań PiS-owi wyszedł niezrównoważony budżet na 2017r,z deficytem 59,5 mld zł.Licząc od 1991r to kolejny 27-y deficytowy budżet państwa polskiego,pogłębiający jego tonięcie w zadłużeniu krajowym i zagranicznym.Inaczej mówiąc,również w 2017r PiS funduje Polakom życie na kredyt.Uwzględniając tylko ten migawkowy przegład dostrzec można,że sytuacja tak państwa,jak PiS-u jest napięta.By z niej wybrnąć niezbędna jest koncepcja i narzędzia jej realizacji.W moim subiektywnym odbiorze nie mamy niezbędnej koncepcji działań,zaś z narzędziami jej realizacji też krucho.Próby tworzenia tych narzędzi działań tępione są przez opozycję ,głównie korytową,podkładaącą kłody pod nogi PiS-u przy każdej okazji.Zapewniam cię Wojmir,że w Polsce nie mamy gospodarki nakazowo-rozdzielczej jak w PRL-u-wiem co mówię gdyż wiele lat pracowałem w PRL-u.Proszę nie dziwić się również temu,że budżet tworzony jest z podatków,ceł,akcyzy-to jego główne żródła dochodowe,innych nie ma.Ten budżet skubie nie tylko przedsiębiorców,ale wszystkich pracujących włącznie z emerytami i rencistami.Mamy bowiem zbyt drogie Państwo i jego chude dochody.Też chciałbym żyć w bogatym Państwie polskim,że zrównoważonym budżetem,bogatym również zamożnością swych Obywateli.Wiem również,że by to osiągnąc należy maksymalizować przychody Państwa i obywateli,oraz optymalizować wydatki i koszty funkcjonowania tegoż Państwa.Niezbędne są więc właściwe działania programowe i wykonawcze,których Kukizowi i innym opozycyjnym partyjnym brakuje,chociaż to całe towarzystwo tak gardłuje.