Lider ruchu Kukiz’15 skomentował zapowiedź obniżenia pensji posłów: “Jak nigdy nie mogę się doczekać posiedzenia Sejmu”.

Prezes PiS zapowiedział w czwartek, że Prawo i Sprawiedliwość złoży projekt obniżenia wynagrodzenia parlamentarzystów o 20 proc., a także wprowadzenia limit wynagrodzeń dla burmistrzów, wójtów i prezydentów miast. Jest to efekt skandalu jaki wybuchł po ujawnieniu wysokości nagród dla ministrów rządu PiS.

Paweł Kukiz pochwalił propozycję Kaczyńskiego w serwisie Facebook: I bardzo dobrze! Dobrze też by było, gdyby Prezes poszedł na całość i zrealizował postulat Kukiz’15 obniżając kwotę wolną od podatku dla posłów do wysokości kwoty wolnej Obywateli. Szef Kukiz’15 podkreślił, że nie może doczekać się posiedzenia Sejmu na którym będzie dyskutowane obniżenie pensji posłów. Ale będzie kwik na Wiejskiej! – napisał Paweł Kukiz.

W następnym wpisie Kukiz zaproponował, aby obniżenie zacząć od zrównania kwoty wolnej od podatku dla posłów (30 tys. zł) z kwotą wolną dla Obywateli (3 tys.zł). Dzięki temu po pierwsze natychmiast obniża się wynagrodzenie dla posłów o 5% a po drugie- szybciej posłowie zdecydują się na podwyższenie kwoty wolnej dla Obywateli.

29 kwietnia miną dwa lata od czasu złożenia przez K’15 projektu ustawy w tej materii. PiS, PO, N i PSL jednomyślnie w 2016 roku nasz projekt odrzuciły i od dwóch lat leży w Komisji Finansów “zamrożony” przez Sasina. No to jak? Odmrażamy? – napisał Kukiz.

Kresy.pl / facebook.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply