Kukiz: chciałbym konsolidować Polonię. To druga Polska, która mieszka poza jej granicami

Paweł Kukiz zapowiedział wczoraj, że dziś najprawdopodobniej zarejestruje swój komitet wyborczy. Mówił również o funkcji, jaką chciałby pełnić w przyszłości i o tym, co sądzi na temat działaczy PO i PiS.

„Nie idę po stołki, dla mnie najważniejsze jest etyczne państwo”– powiedział wczoraj Paweł Kukiz na spotkaniu w Borzęcinie. Dodał, że konieczna jest także zmiana konstytucji, by Polska w najbliższym czasie mogła stać się silnym państwem.

„Jedyną funkcją polityczną, jaką chciałabym w przyszłości pełnić, to funkcja ideowa. Chciałbym jeździć po świecie i konsolidować Polonię. Jest druga Polska, która mieszka poza granicami”– mówił Kukiz. Skrytykował również PO i PiS, choć zaznaczył, że istnieje „przepaść między „Kaczorem” a Donaldem, na korzyść pana prezesa Kaczyńskiego”.

Kukiz krytycznie ocenił dwie największe partie polityczne w Polsce: „Koledzy z aparatu partyjnego, wy się niczym nie różnicie od aparatu partyjnego Platformy. Błaszczaki i Brudzińskie itp. zdają sobie sprawę, że jeżeli zmieni się ordynację wyborczą, to na ich miejsce wskoczą młodzi PiS-owcy, młodzi ludzie, którzy są pełni energii i chcą rzeczywiście zmieniać Polskę”.

Interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz