Jak poinformował pełnomocnik wyborczy komitetu Krzysztofa Bosaka, w środę w Państwowej Komisji Wyborczej zostało złożone trzysta tysięcy podpisów popierających kandydaturę wiceprezesa Ruchu Narodowego.

W środę na konferencji prasowej, sztab komitetu wyborczego Bosak2020 poinformował o złożeniu do Państwowej Komisji Wyborczej trzech tysięcy podpisów poparcia pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka.

“Dzisiaj rejestrujemy kandydata Krzysztofa Bosaka, zebraliśmy trzysta tysięcy podpisów, które zaraz złożymy do Państwowej Komisji Wyborczej” – mówił Witold Tumanowicz. “Chcę ogromnie podziękować wszystkim wolontariuszom, wszystkim sympatykom, działaczom naszych organizacji, że tak owocnie zebrali podpisy”.

Sztab wyborczy Krzysztofa Bosaka po raz kolejny prosił o przełożenie terminu wyborów, postanowił jednak dopełnić formalności rejestracji listy w przypadku pozostania przy obecnej dacie wyborów.

“To nie były łatwe okoliczności do zbierania podpisów, nasi działacze wykazali się ogromnym zaangażowaniem i poświeceniem” – mówił kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. “Zebrali te podpisy w dobrym tempie. Moment gromadzenia podpisów został zaburzony przez obostrzenia. Większość popisów w ostatnich dniach spływała korespondencyjnie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kandydat Konfederacji przypomniał, że za kilka tygodni będą musiały rozpocząć się szkolenia członków komisji wyborczych, a podczas trwającego stanu nadzwyczajnego może być trudne. Bosak skrytykował partię rządzącą za spłycanie próśb o przesunięcie wyborów do strachu przed przegraną.

“Proszę Państwa, tu chodzi o troskę o wyborców, którzy mają mieć prawo bezpiecznie i bez lęków pójść do lokali wyborczych i zagłosować. I tu chodzi też o troskę o dziesiątki tysięcy osób, które w przeprowadzenie wyborów mają być zaangażowane” – mówił. “Każdy kto ma głowę na karku, wie że te osoby pracują po kilkanaście godzin i mają kontakt z setkami niekiedy z tysiącami osób. Jak to się ma do stanu zagrożenia?” – pytał.

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kojoto
    Kojoto :

    POPiS przy asyscie tzw lewicy i PSLu założyły totalną blokadę medialną na Bosaka… podobnie jak wcześniej na konfederację. Równocześnie na koronawirusie promuje się to ścierwo – prezio Juda, i reszta pseudopolskich kandydatów. Obawiam się, że jak zwykle, przegra Polska. No cóż: “lud ciemny jest”.