Jak poinformował pełnomocnik wyborczy komitetu Krzysztofa Bosaka, w środę w Państwowej Komisji Wyborczej zostało złożone trzysta tysięcy podpisów popierających kandydaturę wiceprezesa Ruchu Narodowego.

W środę na konferencji prasowej, sztab komitetu wyborczego Bosak2020 poinformował o złożeniu do Państwowej Komisji Wyborczej trzech tysięcy podpisów poparcia pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka.

„Dzisiaj rejestrujemy kandydata Krzysztofa Bosaka, zebraliśmy trzysta tysięcy podpisów, które zaraz złożymy do Państwowej Komisji Wyborczej” – mówił Witold Tumanowicz. „Chcę ogromnie podziękować wszystkim wolontariuszom, wszystkim sympatykom, działaczom naszych organizacji, że tak owocnie zebrali podpisy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sztab wyborczy Krzysztofa Bosaka po raz kolejny prosił o przełożenie terminu wyborów, postanowił jednak dopełnić formalności rejestracji listy w przypadku pozostania przy obecnej dacie wyborów.

„To nie były łatwe okoliczności do zbierania podpisów, nasi działacze wykazali się ogromnym zaangażowaniem i poświeceniem” – mówił kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. „Zebrali te podpisy w dobrym tempie. Moment gromadzenia podpisów został zaburzony przez obostrzenia. Większość popisów w ostatnich dniach spływała korespondencyjnie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kandydat Konfederacji przypomniał, że za kilka tygodni będą musiały rozpocząć się szkolenia członków komisji wyborczych, a podczas trwającego stanu nadzwyczajnego może być trudne. Bosak skrytykował partię rządzącą za spłycanie próśb o przesunięcie wyborów do strachu przed przegraną.

„Proszę Państwa, tu chodzi o troskę o wyborców, którzy mają mieć prawo bezpiecznie i bez lęków pójść do lokali wyborczych i zagłosować. I tu chodzi też o troskę o dziesiątki tysięcy osób, które w przeprowadzenie wyborów mają być zaangażowane” – mówił. „Każdy kto ma głowę na karku, wie że te osoby pracują po kilkanaście godzin i mają kontakt z setkami niekiedy z tysiącami osób. Jak to się ma do stanu zagrożenia?” – pytał.

Kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    POPiS przy asyscie tzw lewicy i PSLu założyły totalną blokadę medialną na Bosaka… podobnie jak wcześniej na konfederację. Równocześnie na koronawirusie promuje się to ścierwo – prezio Juda, i reszta pseudopolskich kandydatów. Obawiam się, że jak zwykle, przegra Polska. No cóż: „lud ciemny jest”.