W czwartek podczas konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski informował, że ochrona kredytobiorców w Polsce jest najsłabszym punktem Tarczy Antykryzysowej rządu.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, kandydat na prezydenta Polski Krzysztof Bosak przekazywał mediom, że Tarcza Antykryzysowa nie chroni kredytobiorców i leasingobiorców. Zdaniem posła Konfederacji jest tak ze względu na to, że premier Morawiecki wywodzi się ze środowiska bankowego i w „naturalny sposób” rozwiązuje problemy banków.

Zobacz także: Bosak: Sejm ma rolę atrapową, za kulisami prowadzone są targi polityczne z udziałem prezydenta [+VIDEO]

„Widziałem wyraźnie, że zarówno premier jak i Jarosław Kaczyński słuchają z uwagą ponieważ wiedzą, że jest to słaby punkt przygotowanej przez nich Tarczy Antykryzysowej” – informował.

„Premierem jest osoba, która wcześniej była prezesem banków. Człowiek, który w naturalny sposób wykazuje zrozumienie dla interesów banków i przez lata pracował po drugiej stronie” – przekazywał mediom.

Zobacz także: Krzysztof Bosak twierdzi, że propozycja przedłużenia kadencji Andrzeja Dudy jest niemożliwa do zrealizowania

Bosak informował, że jego partia zaproponowała poprawkę, która mogłaby pomóc osobom z problemami kredytowymi. Poseł chce żeby banki nie mogły naliczać dodatkowych opłat za wakacje kredytowe. Poprawka przez niego złożona miała za zadanie umożliwienie półrocznego odsunięcia rat leasingowych i kredytowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Polityk Konfederacji przekazywał także, że jego partia docenia rozszerzenie zakresu zwolnień z ZUS na małe przedsiębiorstwa. „Dobre zmiany jakie zauważamy i doceniamy bo jesteśmy opozycją konstruktywną. To rozszerzenia zakresu zwolnień z ZUSu na małe przedsiębiorstwa, a nie tylko na mikro przedsiębiorstwa” – przekazywał.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Nieprzestrzeganie procedur w służbie zdrowia powoduje rozprzestrzenianie koronawirusa

„Coś o czym mówiłem z mównicy sejmowej od samego początku” – mówił Krzysztof Bosak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz