PiS w swojej narracji świadczenia socjalne prezentuje jako drogę do „wolności ekonomicznej”. Włącza się tym samym w szeroką pracę lewicy, polegającą na redefiniowaniu pojęć na których zbudowano naszą cywilizację. To co budujecie, to nie wolność gospodarcza, a państwo opiekuńcze – uważa Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy, Konfederacja).

Jak informowaliśmy, podczas sobotniej konwencji PiS w Gdańsku, prezes tej partii Jarosław Kaczyński mówił o wolności w Polsce, zapowiadając program „Piątka Plus”, gdzie „plus” miałoby oznaczać wolność. Zapowiedział też, że w sprawie ACTA 2 „PiS dokona tego typu implementacji, że wolność będzie zachowana”. Dużo miejsca w swoim wystąpieniu prezes PiS poświęcił kwestii wolności.

Jarosław Kaczyński przedstawił też swoją koncepcję wolności, jako prawa jednostki i różnych grup społecznych do swobody i działania oraz „święte prawo narodów do suwerennego państwa” demokratycznego. Jednocześnie szef PiS zaznaczył, że wolność musi być uwarunkowana przewidywalnością. – Człowiek, który żyje w biedzie, patrzy na biedę swoich dzieci, wolny nie jest – twierdzi Kaczyński. – W życiu społecznym musi być coś, co określamy jako przewidywalność. Ona musi być w procesie demokratycznym w działaniach władzy samorządowej, ustawodawczej i sądowniczej. Obywatele muszą wiedzieć co z czego wynika, a to reguluje prawo. A to prawo musi być jasne, przejrzyste i równe dla wszystkich. (…) Demokracja to musi być zgodność słów z czynami.

Słowa Kaczyńskiego i szerzej przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości skomentował na portalu społecznościowym Krzysztof Bosak, wiceszef Ruchu Narodowego, jeden z czołowych przedstawicieli Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy i „jedynka” tej koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Warszawie.

„PiS w swojej narracji świadczenia socjalne prezentuje jako drogę do „wolności ekonomicznej”. PiS włącza się tym samym w szeroką pracę lewicy, polegającą na redefiniowaniu pojęć na których zbudowano naszą cywilizację” – napisał Bosak.

„To, co budujecie, to nie wolność gospodarcza, a państwo opiekuńcze” – podkreślił, zwracając się do polityków PiS. „Wolność gospodarcza (ekonomiczna) polega na stworzeniu takiego ustroju gospodarczego, w którym przeciętny Polak będzie mógł utrzymać swoją rodzinę w oparciu o samodzielnie zarabiane pieniądze, z których – po opodatkowaniu – zdecydowana większość pozostanie do jego dyspozycji”.

Bosak zaznaczył jednak, że „rząd takiego ustroju gospodarczego nie chce zbudować, ponieważ byłby on sprzeczny z 3 filarami polityki PiS: prymatem regulacji UE nad polską gospodarką, stymulowaniem wzrostu i utrzymywaniem nadpodaży pracy przez masową imigrację, orientacją polityki na efekt wyborczy”.

PRZECZYTAJ: Bosak o masowej imigracji do Polski – „Prowadzi do powstania państwa wielonarodowego”

Czytaj również: Bosak o obietnicach PiS: coraz większa część ściąganych podatków trafia do imigrantów – wiecie o tym, prawda?

Zobacz również: Bosak: zmiana Polski w państwo wielonarodowe, wielokulturowe to samobójczy pomysł

Później deklaracje PiS ws. ACTA 2 skomentował poseł Robert Winnicki:

twitter.com / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply