„Bezpodstawna” i „nieobiektywna” jest zdaniem rzecznika prezydenta Rosji, Dmitrija Pieskowa, wypowiedź polskiego ministra obrony Antoniego Macierewicza na temat katastrofy smoleńskiej.

Reakcję Kremla wywołała wypowiedź Macierewicza podczas sobotniego wykładu w Toruniu:

Warto pamiętać, że to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa– mówił szef MON.

Macierewicz powiedział także, że „ludobójstwo leży u źródeł obecnej sytuacji w Rosji„, a „narody rosyjskie mają ciągle nałożoną pieczęć milczenia na to, co się stało w okresie sowieckim z ich przodkami„.

Tylko Polska niepodległa może podnieść pełnym głosem i bez żadnych ograniczeń sprawę ludobójstwa katyńskiego. Tak się wydawało jeszcze w roku 2009 r. Już pół roku później dowiedzieliśmy się, że próba podjęcia tej sprawy wywoła reakcję, jakiej współczesny świat nie wyobrażał sobie, że może zostać dokonana. Reakcję, która kosztowała całą polską elitę śmierć, po prostu śmierć, którą poniosła polska delegacja lecąca do Katynia nad Smoleńskiem– dodał Macierewicz.

Słowa te sprowokowały odpowiedź rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który stwierdził, że okoliczności katastrofy są dobrze znane i były przedmiotem oficjalnego śledztwa.

„Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy nazwać to oświadczenie bezpodstawnym, nieobiektywnym i niemającym nic wspólnego z prawdziwymi okolicznościami tragedii”– powiedział rzecznik Kremla cytowany przez agencję Reutera.

Według Pieskowa słowa polskiego ministra obrony „to dość ogólnikowe oświadczenie, które nie jest niczym poparte„.

„My wszyscy, także w przestrzeni publicznej, mieliśmy możliwość zaznajomienia się z okolicznościami tej strasznej tragedii”– powiedział Pieskow.

PAP/KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kros
  kros :

  Antoni nic nie zyska takimi wypowiedziami, a narobi gnoju że aż strach. Jeżeli odrzuca wypadek to niech się w końcu zdecyduje kogo oskarża czy :
  1) Rosję
  2) Tuska z Komorowskim
  3) Jakieś inne wewnętrzne siły w Polsce ( byli oficerowie WSI)
  4) Wszyscy razem się zmówili + Obama ?

  Bo tak to nie ma sensu, jak był w opozycji to jeszcze można było jakoś to przełknąć, ale tera już nie wyraża swojej prywatnej opinii ale opinii Państwa Polskiego.

 2. bor
  bor :

  Z Rosją prędzej czy później jakoś trzeba ułożyć stosunki, ale obawiam się, ze dopiero po tym jak tego bandytę Putina sami Rosjanie skrócą o głowę. Chociaż najlepiej byłoby po prostu podbić ta dzicz i ja siłą ucywilizować.
  Macierewicz głośno mówi o istotnych sprawach i dobrze robi, ileż można się trząść przed przed tymi bandytami z Kremla.

  • bor
   bor :

   Nie wiem, czy ktoś ci płaci za to co wypisujesz, czy jesteś po prostu chorym człowiekiem. Komentuje artykuł w którym nie ma nic o usmanach. Terroryści z isis są takimi samymi zbrodniarzami jak Putin. dni Putnia są policzone. Ta zbrodnicza kanalia nie ma racji bytu w cywilizowanym świecie, im prędzej Rosjanie to zrozumieją tym lepiej.

  • malkontent
   malkontent :

   Prawdopodobnie gałąź brzozy uderzając cię rykoszetem , musiała mocno nadwyrężyć twój umysł , innego wytłumaczenia nie znajduję po twych pełnych ekspresji wypowiedziach gloryfikujących znanego z idiotyzmów i paranoidalnych wizji antka tworka ;-(((( Twoja rusofobia jest bliska antkowej i stąd jak sądzę bedziesz pierwszym w wyprawie na wschód ” podbijając dzicz i cywilizować ” , życze powodzenia hehehehehe :-(((( wymień pampersa bo się przepełnił ;-(( za dużo kału wylewa się z twoich ust ;-((((

 3. kojoto
  kojoto :

  Macierewicz to zakłamana gnida – o katyniu krzyczy i bije sie w pierś (choc strona rosyjska zasadniczo potępia to i inne ludobójstwa), ale o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej słowem nie wspomni (bo jego mocodawcy mu nie każą).