Kreml poinformował, że konsultacje prezydenta Rosji Władimira Putina i Turcji Recepa Tayyip Erdogana dotyczyły intensyfikacji współpracy dwustronnej w celu politycznego uregulowania konfliktu w Syrii.

Służby prasowe Kremla poinformowały, że w ocenie Putina ostatnie działania USA i ich sojuszników w Syrii stanowiły„poważne naruszenie Karty ONZ oraz podstawowych norm i zasad prawa międzynarodowego.

W zaistniałej sytuacji konieczne jest zintensyfikowanie współpracy dwustronnej zmierzającej do rzeczywistego ożywienia procesu pokojowego uregulowania w Syrii – głosi komunikat Kremla.

ZOBACZ TAKŻE: „Nie ma praktycznej alternatywy wobec użycia siły”. Wielka Brytania i Francja o atakach na Syrię

Siły amerykańskie, brytyjskie i francuskie przeprowadziły w sobotę nad ranem serię uderzeń rakietowych na cele w Syrii. Nalot został przeprowadzony w ramach akcji odwetowej za atak 7 kwietnia w mieście Duma we Wschodniej Gucie, niedaleko od Damaszku, podczas którego syryjska armia miała użyć broni chemicznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej Erdogan wyraził poparcie wobec tych ataków. oceniając, że „stanowią one przesłanie” pod adresem syryjskiego prezydenta Baszara Asada. W przemówieniu w Stambule do zwolenników swej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), powiedział, że dzięki wspólnej operacji przeprowadzonej w sobotę przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję syryjski reżim dowiedział się, że masakry nie pozostaną bez odpowiedzi.

Turecki prezydent ostrzegł przed eskalowaniem konfliktu w Syrii. Tylko rozwiązanie polityczne jest w stanie przywrócić w Syrii trwały pokój – powiedział w rozmowie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

Kresy.pl / interia.pl / tass.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz