Krasnodębski jedynym kandydatem na wiceszefa PE

Prof. Zdzisław Krasnodębski stał się jedynym kandydatem na wiceszefa Parlamentu Europejskiej po tym jak z kandydowania zrezygnowała europosłanka Helga Stevens.

Krasnodębski poinformował na Twitterze o wycofaniu się belgijskiej europosłanki. We wtorek frakcja Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy będzie decydować, kto otrzyma nominację grupy do stanowiska wiceprzewodniczącego PE w związku z odwołaniem Ryszarda Czarneckiego.

Parlament Europejski odwołał na początku lutego br. Ryszarda Czarneckiego (PiS) w tajnym głosowaniu z funkcji wiceprzewodniczącego. Za odwołaniem głosowało 447 europosłów przy 196 przeciw i 18 wstrzymujących się.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czarneckiego odwołano za porównanie europosłanki Róży Thun z PO do szmalcowników. Była to jego reakcja na wystąpienie Thun w bardzo krytycznym reportażu o obecnej sytuacji w Polsce wyprodukowanym przez francusko-niemiecką stację Arte.

Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein – powiedział na początku stycznia br. w rozmowie z portalem niezalezna.pl Ryszard Czarnecki dodając, że Thun wystąpiła w roli donosicielki na własny kraj. Po tych słowach o odwołanie go z funkcji wiceprzewodniczącego wnioskowali szefowie czterech frakcji europarlamentu.

Odwołany polityk nie poczuwał się do winy. – Mam spokojne sumienie, bo swoich obowiązków wobec kraju dopełniłem – podkreślał jeszcze przed głosowaniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Parlament Węgier zamierza poprzeć Polskę w sporze z UE

Kresy.pl / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz