W tym roku państwa członkowskie Unii Europejskiej zadeklarowały przekazanie do Polski 2182 cudzoziemców – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek. Same Niemcy zadeklarowały 1878 osób.

Jak poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna, w tym roku państwa członkowskie Unii Europejskiej zadeklarowały przekazanie do Polski 2182 cudzoziemców, same Niemcy zadeklarowały 1878 osób. To m. in. osoby, które nadużyły procedury uchodźczej w{p;sce aby dostać się na zachód Europy.

Większość z nich to cudzoziemcy, którzy opuścili otwarte ośrodki dla cudzoziemców przed zakończeniem procedur. To także osoby, które nadużyły procedury uchodźczej – złożyły wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej i wyjechały z Polski, nie czekając na rozstrzygnięcie – przekazał Polsat powołując się na rzeczniczkę Straży Granicznej.

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o kolejnym ataku nielegalnych imigrantów na polsko-białoruskiej granicy. Grupa cudzoziemców, wśród których był zamaskowany mężczyzna, rzucała kamieniami w stronę polskich służb. W wyniku zdarzenia uszkodzono pojazd SG.

W wyniku zdarzenia uszkodzona została przednia szyba pojazdu służbowego. Straż Graniczna opublikowała zdjęcia przedstawiające uszkodzenia samochodu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej nie odnieśli obrażeń. Kamieniami rzucał m.in. mężczyzna z zasłoniętą twarzą, który uciekł w głąb lasu po stronie białoruskiej. Za nim oddalili się pozostali migranci.

“Obszar przy granicy, znajdujący się po stronie białoruskiej, jest strefą dostępną tylko dla służb białoruskich, jednak cały czas pojawiają się tam osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski. Nielegalna migracja wciąż jest wspierana przez białoruskie służby” – podkreśla SG.

Podobne zdarzenie miało miejsce w piątek. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w polski patrol. W wyniku ataku uszkodzony został pojazd SG.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply