Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 117 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce oraz o 6 nowych zgonach spowodowanych chorobą COVID-19. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w kraju wynosi aktualnie 7049. Do tej pory 251 osób poniosło śmierć w wyniku zarażenia wirusem.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Łącznie w kraju odnotowano do tej pory 7049 przypadków zakażeń. 251 osób dotychczas zmarło z powodu choroby COVID-19. W ciągu ostatniej doby przybyło 117 potwierdzonych przypadków zakażeń oraz 6 zgonów.

Mamy 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1)” – czytamy w komunikacie ministerstwa. 

„Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K i 68-M Tychy, 64-K Kraków, 75-M Grudziądz, 82-M Poznań, 60-M Bolesławiec” – napisał resort. W komunikacie dodano także, że większość wspomnianych osób miała choroby współistniejące.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział we wtorek rano na antenie radia RMF FM, że „będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę”. „Myślę, że jest dobra wiadomość, jak patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna” – dodał. Wcześniej przedstawiciele rządu także informowali, że stopniowe znoszenie obostrzeń może zacząć się po świętach.

Podkreślił jednak, że z epidemią będziemy borykali się jeszcze nawet przez rok czasu.

Twitter MZ / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz