Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, w czasie wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie zaapelował o rozważenie przesunięcia wyborów prezydenckich na jesień. Postulował także wprowadzenie możliwości głosowania przez Internet.

W czasie konferencji Bosak przedstawił pomysł przesunięcia wyborów w czasie na okres letni bądź jesienny. Jednocześnie zaznaczył, że rząd powinien w tym czasie przygotować się do głosowania przez Internet, czyli tzw. e-votingu.

Zobacz także: Krzysztof Bosak spotkał się z premierem Morawieckim

„Chcielibyśmy sformułować apel o rozważenie przesunięcia wyborów na jesień. Z tonu dyskusji na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego jasno wynika, że bardzo poważnie przez władze rozważane jest przesunięcie wyborów. Wiemy, że jest to konstytucyjnie jak najbardziej możliwe, np. korzystając z tego co być może i tak nieuchronne, czyli z przepisów o stanach wyjątkowych. Zdaniem naszych prawników najbardziej adekwatny byłby artykuł mówiący o stanie klęski żywiołowej” – stwierdził Bosak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaznaczył także, że na tej podstawie wybory mogą zostać przesunięte na lato bądź na jesień. Jego zdaniem taka decyzja może się okazać jedyną rozsądną w przypadku nieuniknionego wzrostu zachorowań na korawirusa.

„Chcemy też dla bezpieczeństwa obywateli i dla możliwości przeprowadzenia wyborów w sposób bezpieczny, zaapelować do rządu o rozpoczęcie jak najszybciej przygotowań do rozpoczęcia procedury głosowania przez Internet. W sytuacji kiedy głosowanie i spotkania ludzi w dużej liczbie mogą sprzyjać rozpowszechnianiu się epidemii, uważamy, że głosowanie przez Internet jest poważną alternatywą. Zdajemy sobie sprawę, że państwo jest w tej chwili jeszcze niegotowe, ale odsunięcie o te brakujące miesiące może dać czas na przygotowanie właściwych narzędzi” – powiedział kandydat Konfederacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Podjęliśmy decyzję o głębokiej korekcie naszej kampanii wyborczej i sposobie jej prowadzenia”. – stwierdził Bosak.

Kandydat Konfederacji już wczoraj poinformował, że wszystkie zaplanowane spotkania z wyborcami do końca tygodnia zostają odwołane. Ponadto wszystkie otwarte spotkania Bosaka są zawieszone. Sobotnia konwencja wyborcza, która miała być największym wydarzeniem sztabu Bosaka w tej kampanii, odbędzie się bez udziału publiczności. „Będziemy prowadzić dalszą kampanię wyborczą wyłącznie poprzez wydarzenia kameralne, indywidualne” – dodał Bosak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, w środę rano w w Kancelarii Premiera odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Po jego zakończeniu podczas konferencji prasowej Morawiecki poinformował o decyzji rządu w sprawie zamknięcia do 25 marca br. placówek szkolnych i kulturalnych.

We wtorek odwołane zostały wszystkie imprezy masowe.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca.

Facebook / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz