Lider WiS Kornel Morawiecki powiedział, że różni się ze swoim synem, premierem Mateuszem Morawieckim w kwestii polskiej polityki wschodniej. „Uważam, że Polska powinna bardziej zwracać uwagę na polepszenie stosunków z Rosją”.

W czwartkowej rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 lider partii Wolni i Solidarni, marszałek senior Kornel Morawiecki przyznał, że nie we wszystkim zgadza się ze swoim synem, premierem Mateuszem Morawieckim. Różnica zdań między nimi dotyczy polskiej polityki wschodniej.

– Spieramy się z synem o zagraniczną politykę wschodnią – powiedział Kornel Morawiecki. Jego zdaniem, Polska powinna dążyć do poprawy stosunków z Federacją Rosyjską:

– Uważam, że Polska powinna bardziej zwracać uwagę na polepszenie stosunków z Rosją. Mam pretensje do naszych przywódców, do pana prezydenta Dudy, do mojego syna premiera, że jak Putin wygrał wybory w Rosji, to nie otrzymał telegramu gratulacyjnego.

Przeczytaj: Mateusz Morawiecki: Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski

Czytaj również: Kornel Morawiecki: nie widzę imperialnych zamiarów ze strony Rosji

Zdaniem lider WiS, w tej sprawie popełniono błąd. Przypomniał przy tym, że Amerykanie wysłali do prezydenta Rosji list gratulacyjny.

Przeczytaj: Trump pogratulował Putinowi i wyraził chęć spotkania się z nim

Morawiecki Senior był też pytany o ocenę pracy Donalda Tuska, jako szefa Rady Europejskiej. – Były premier Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburza standardy europejskie. To jest mój głębszy, poważniejszy zarzut. Nie może polityk tego szczebla europejskiego popierać jednej grupy politycznej w jakimkolwiek kraju europejskim, a tym bardziej w kraju ojczystym – powiedział.

Zdaniem Kornela Morawieckiego, „Tusk jest absolutnym ambasadorem nie Polski, a PO”. – To jest niewłaściwa sytuacja i tym szkodzi Polsce – dodał.

Polityk odniósł się też do aresztowania sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. W ubiegłym tygodniu usłyszał on pięć zarzutów, z czego trzy korupcyjne.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

– Jestem zmartwiony, że to już prawie 2,5 roku od wyborów i właściwie Stanisław Gawłowski jest pierwszym politykiem aresztowanym – oświadczył Kornel Morawiecki. Jego zdaniem, układ pazerności PO był tajemnicą poliszynela. – Dlatego przegrali wybory – zaznaczył.

PR24 / gazetaprawna.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Podobno SB wiedzialo o kazdym posunięciu Kornela i jego ugrupowania . To był taki jezyczek u wagi ,podobnie jak internowany Wałęsa. Wszystko mieli pod kontrolą a jemu wydawalo się że jest nieuchwytny. Podobnie za okupacji Gestapo nie zawsze aresztowalo partyzantów. Wolało miec swoje wtyki ,wiedziec co się dzieje ,zbieerac informacje.
    SBcja i tak nie dopuściła Kornela do władzy ,bo miała swoich agentów w opozycji ,których przygotowywala do objecia stanowisk po Okragłym Stole.