Uruchomienie fabryki koreańskiej firmy SK Nexilis w Stalowej Woli będzie kosztować trzy miliardy złotych. Koncern jest producentem folii miedzianej, wykorzystywanej do produkcji baterii do samochodów elektrycznych. “Pracę znajdzie tu 500 osób. Stalowa Wola stanie się ważnym miejscem na światowej mapie transformacji energetycznej” – oświadczył w czwartek wicepremier Jacek Sasin.

Fabryka firmy SK Nexitis ma powstać na terenie utworzonego w Stalowej Woli Strategicznego Parku Inwestycyjnego. Koreańska firma SK Nexitis, która zainwestuje w Stalowej Woli 3 mld złotych, to lider elektromobilności na świecie – zwraca uwagę portal TVP 3 Rzeszów.

“To dla nas wielki zaszczyt i wielka przyjemność, że w roku jubileuszowym 85- lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, a więc wielkiej, śmiałej wizji gospodarczej Eugeniusza Kwiatkowskiego, tutaj, w Stalowej Woli na nowo dzieje się historia wyznaczająca przyszłość, wskazująca Stalową Wolę jako miasto, które dzięki tej wielkiej inwestycji SK Nexilis, będzie brało udział w globalnym wyścigu, zmiany trendów gospodarczych jako lider ochrony środowiska, lider nowoczesnych technologii. To dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie wielka szansa, która została nam przedstawiona przez globalny koncern światowego lidera, jakim jest SK” – oświadczył prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wicepremier Jacek Sasin oświadczył, że inwestycja wpisuje się w tradycję Centralnego Okręgu Przemysłowego nadając mu nowy sens i nowoczesny wymiar.

Zobacz także: Rz: Polsce grożą kolejne kary od KE. Chodzi o samochody elektryczne

Ambasador republiki Korei w Polsce i prezes firmy SK Nexiti dziękowali za wsparcie inwestycji. Zakład ma być gotowy za dwa lata. W czwartek symbolicznie wbito łopatę pod budowę fabryki.

Zobacz także: “Rz”: Izera utknęła w miejscu. Maleją szanse budowy polskiego elektryka

rzeszow.tvp.pl / stalowawola.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply