W niedzielę Korea Północna określiła prowadzoną przez USA wojnę w Afganistanie jako „zbrodnię przeciwko prawom człowieka”. Oskarżyła USA o popełnienie „okrucieństw masowego rażenia” względem niewinnych ludzi w tym kraju.

Północnokoreańskie MSZ opublikowało w niedzielę oświadczenie zatytułowane „USA będą postawione za wszelką cenę przed wymiarem sprawiedliwości za swe zbrodnie przeciwko prawom człowieka”. Napisano w nim, że „pośpieszna ucieczka amerykańskich wojsk położyła gwałtowny kres trwającej dwie dekady 'zabawie (USA) w antyterroryzm'”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Resort spraw zagranicznych Korei Północnej przywołał doniesienia przedstawicieli rządów Iranu i Chin, a także informacje japońskich mediów, które sugerują, że operacje wojskowe USA w Afganistanie kosztowały wiele ofiar cywilnych. „Japońska gazeta Tokyo Shimbun napisała, że ​​największymi ofiarami wojny afgańskiej byli cywile tego kraju” – stwierdzono.

Zobacz także: Korea Północna uruchomiła ponownie reaktor jądrowy

„Powyższe fakty potwierdzają, że wszystkie miejsca deptane przez wojska amerykańskie zostały zredukowane do jałowej ziemi praw człowieka” – napisano w oświadczeniu. Dodano, że Stany Zjednoczone pod osłoną „sędziego praw człowieka” popełniły podobne zbrodnie także w innych częściach świata.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: NYT: Kabul: Siły USA zabiły przez pomyłkę amerykańskiego współpracownika i jego rodzinę

mfa.gov.kp / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz