Komitet Praw Człowieka ONZ uważa, że na Węgrzech obecne są przestępstwa na tle nienawiści i mowa nienawiści skierowaną przeciwko mniejszościom, w tym Romom, muzułmanom, migrantom i uchodźcom, także w kontekście rządowych kampanii.

Wiceprzewodniczący Komitetu Praw Człowieka ONZ Yuval Shany ogłosił w czwartek w Genewie, że nie jest przeciwny temu, że suwerenne państwa mają prawo do określania własnej polityki imigracyjnej, ale uważa, że istnieją międzynarodowe standardy, których należy przestrzegać.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Komitet Praw Człowieka ONZ wyraził jednocześnie zaniepokojenie przestępstwami na tle nienawiści i mową nienawiści w dyskursie politycznym, mediach i w internecie, skierowaną przeciwko mniejszościom, w tym Romom, muzułmanom, migrantom i uchodźcom, także w kontekście rządowych kampanii. Wskazano także, na wszechobecność stereotypów antysemickich oraz, że wysocy rangą urzędnicy podtrzymują teorie spiskowe dotyczące George’a Sorosa.

ZOBACZ TAKŻE: Orbán: Soros ma plan niszczenia państw narodowych

W odpowiedzi szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto zaapelował do Komitetu Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, o nie ingerowanie w węgierską kampanię przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi.

Szijjarto podkreślił w czwartek, że Komitet jednoznacznie stanął po stronie George’a Sorosa i migrantów, a przeciwko rządowi węgierskiemu. Wskazał, że dla Komitetu ważniejsze są prawa migrantów niż bezpieczeństwo Węgrów.

Szef węgierskiej dyplomacji dodał, że rząd Viktora Orbana nie ulegnie presji. Migrantów nie będziemy wpuszczać i zadbamy, by Węgry pozostały krajem węgierskim – powiedział.

Kresy.pl / tvn24.pl / interia.pl / reuters.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz