Komisarz Rady Europy Dunja Mijatović zaapelowała o „natychmiastowe uwolnienie” Michała Sz., ps. „Margot”, aktywisty LGBT, oskarżonego o brutalny atak na działacza pro-life oraz niszczenie mienia należącego do fundacji, wobec którego sąd zastosował w piątek dwumiesięczny areszt.

W sobotę komisarz ds. praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović zaapelowała o „natychmiastowe uwolnienie” Michała Sz., ps. „Margot”, aktywisty LGBT, oskarżonego o brutalny atak na działacza pro-life oraz niszczenie mienia należącego do fundacji. W piątek sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt. Zdaniem komisarz to „niepokojący sygnał w kwestii wolności słowa”.

Komisarz Rady Europy wyraziła swoje stanowisko na Twitterze. Jej zdaniem został on zatrzymany za „zablokowanie propagującej nienawiść furgonetki anty-LGBT oraz nałożenie tęczowych flag na warszawskie pomniki”.

Michał Sz. – przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” jest oskarżony o dokonanie czynu chuligańskiego, który polegał na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji.

Chodzi o zdarzenie z 27 czerwca bieżącego roku.

Przypomnijmy, że wówczas ciężarówka Fundacji Pro-Prawo do Życia nagłaśniająca akcję „Stop pedofilii”, krytyczną wobec seksedukacji promowanej przez środowiska LGBT, została najpierw dwukrotnie zatrzymana przez lewicowych aktywistów, a następnie zaatakowana przez lewackie bojówki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wpis komisarz Mijatović skomentował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Mówiłem wczoraj, że lewactwo europejskie ruszy w obronie chuligana Michała Sz…” – czytamy.

W swojej odpowiedzi do wpisu komisarz zamieścił filmik przedstawiający zdarzenie. Podkreślił, że Michał Sz. nie jest aktywistą lecz przestępcą. Zaapelował także o nierozprzestrzenianie fake news.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek sąd zastosował wobec Michała Sz. dwumiesięczny areszt. Decyzja sądu wywołała protest środowisk LGBT, który odbył się przed warszawską siedzibą „Kampanii Przeciw Homofobii”. uczestnicy zgromadzenia przeszli na Krakowskie Przedmieście. Doszło tam do starć z policją. Protestujący m.in. zaatakowali radiowóz. W czasie piątkowych zajść policja zatrzymała łącznie 48 osób.

W obronie opisywanego aktywisty LGBT – Michała Sz. – stanęli licznie posłowie Lewicy.

Zobacz także: Kolejny atak na pojazd fundacji Pro – prawo do życia

pap / twitter.com / facebook.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz